Filmy, do których warto wracać.

Mascarpone

Premiera na Outfilmie już miesiąc po premierze kinowej!

Antonio rozstaje się z mężem i musi znaleźć dom, pracę, a przede wszystkim – cel w życiu. Wspierany przez Cristinę, wynajmuje pokój w domu Denisa, zaczyna praktyki w piekarni Luki. Zaczyna stawiać czoła prawdziwej rzeczywistości z pomocą przyjaciół, pasji do słodyczy i... aplikacji do randkowania.

Żniwa

Opowieść o pierwszej miłości dwóch młodych praktykantów na farmie we wschodnich Niemczech. Po ciężkiej pracy na roli, Marco i Jakob jadą na jeden dzień do Berlina. Po tej przygodzie wszystko się zmienia. Sami są zdziwieni tym, że chcą pokazać światu swoje uczucie.

Odzyskać i stracić

Diego jest młodym utalentowanym fotografem. Jest ceniony w świecie mody i prowadzi beztroskie życie. Wszystko się zmienia, kiedy jego długoletni partner pada ofiarą homofobii i ulicznej przemocy.

Jednocześnie okazuje się, że Diego musi zaopiekować się swoim synem, Armandem, którego nie wiedział przez wiele lat. Teraz obaj muszą się do siebie przyzwyczaić, Armando do nieznanego, homoseksualnego świata swojego ojca, a Diego do zamkniętej postawy swojego nastoletniego syna.

Dni ostatnie

Aaron jest 19-letnim mormońskim misjonarzem. Przyjeżdża do Los Angeles, żeby krzewić tam swoją wiarę. Jednocześnie zdaje sobie sprawę z tego, że jest gejem. Próbuje jednak tłumić pragnienia, które stoją w sprzeczności z jego religią.

Przypadek sprawia, że Aaron poznaje Chrisa, imprezowego chłopaka i wyoutowanego geja. Mimo, że ich życia i wartości całkowicie się różnią, to jeden skradziony pocałunek sprawi, że już nic nie będzie takie samo.

To tylko przyjaźń

Joris jest bardzo przystojnym, choć zamkniętym w sobie chłopakiem, który cały wolny czas spędza ćwicząc na siłowni, jeżdżąc motorem i bawiąc się dronem. Podobają mu się mężczyźni, ale nie do końca akceptuje swoją orientację. Pewnego dnia poznaje energicznego Yada, który właśnie wrócił z Amsterdamu w rodzinne strony. Między dwójką całkiem różnych chłopaków zaczyna rozwijać się uczucie.

Koniec wieku

Życiowy romans, który rozgrywa się gdzieś pomiędzy czasem a przestrzenią. Argentyńczyk z Nowego Jorku i Hiszpan mieszkający na stałe w Berlinie spotykają się przypadkiem w Barcelonie. Spędzają razem upojne popołudnie i obaj chcą to jeszcze powtórzyć. Kiedy zaczynają się lepiej poznawać, okazuje się, że spotkali się już wcześniej.

Niezwykle poetycki i piękny wizualnie film. Reżyser doskonale uchwycił zmienność relacji w czasie. Umiejętnie żongluje wydarzeniami z przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości, aby wciągnąć nas w pasjonującą historię.

A potem tańczyliśmy

Zakochany w tańcu Merab (Levan Gelbakhiani) od najmłodszych lat trenuje w Gruzińskim Balecie Narodowym. Jego jedynym marzeniem jest dostanie się do głównego składu, dzięki czemu będzie mógł wyruszyć w tournée i opuścić konserwatywną Gruzję. Kiedy jeden z głównych tancerzy zostaje zwolniony i rozpoczyna się rekrutacja na jego miejsce, ten cel wydaje się być na wyciągnięcie ręki.

Złe wychowanie Cameron Post

Nastoletnia Cameron zostaje wysłana przez swoich konserwatywnych opiekunów na obóz terapii reparatywnej do ośrodka “leczącego” z homoseksualizmu. Na miejscu poznaje młodą lesbijkę, która przedstawia się jako Jane Fonda i geja - Czerwonego Orła, którzy tak jak ona buntują się przeciwko narzuconym w ośrodku zasadom, nietolerancji i zaprzeczaniu. Zbliżają się do siebie i wspólnie walczą o przetrwanie.

Girl

Lara marzy o staniu się kobietą i karierze tanecznej. Przed nią wyjątkowy, lecz niełatwy czas wchodzenia w dorosłość, doświadczania nowych pragnień, tworzenia się tożsamości. „Girl” to dojrzałe, poruszające kino o trudnej akceptacji własnego ciała i wyczerpującej walce z jego ograniczeniami, ale również pełna emocji historia o podążaniu za marzeniami. W roli tytułowej, nagrodzony w Cannes, zjawiskowy Victor Polster.