Cała seria jest super. Na Outfilmie możecie nadal zobaczyć części 3, 4 i 5. Historie są lekko powiązane i można je oglądać niezależnie. To są klasyczne amerykańskie komedie tworzone przez osoby LGBT+ dla osób LGBT+. Są bezkompromisowe, niczego się nie wstydzą. Albo je kochacie, albo nie. Ja cenię je szczególnie za to, że pięknie bawią się stereotypami, a jednocześnie pokazują, że osoby LGBT+ nie muszą nikogo przepraszać za to, kim są. Poza tym to od tej serii zaczął się Outfilm.
To czysta poezja filmowa. Urzeka formą i historią, która snuje się w nieprzewidywalnych kierunkach. Nie jest trudno zaprzyjaźnić się z tymi bohaterami, chociaż nie mówią dużo o sobie. Za każdym razem, kiedy oglądam ten film, jestem im wdzięczny, że pokazują mi swój świat, tak różny od naszego.
Piękna romantyczna opowieść o dwóch chłopakach, których podzieliła tak zwana wielka historia. Ten film powstał bez wielkiego budżetu i posługuje się bardzo prostymi środkami. Z drugiej strony nie sposób odmówić mu autentyczności.
Coming out to dla osób LGBT+ jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Zdaję sobie sprawę, że różnie to przechodzimy, a niektórzy mają to jeszcze przed sobą. Tutaj zobaczycie coming outy młodych ludzi, którzy sami je nagrali i umieścili na youtube. Zebrane w jeden film przez reżysera układają się w poruszającą i dającą nadzieję opowieść.
Na tym filmie najbardziej płakałem. Jestem pewien, że poruszy każdego.
Ten film wyróżnia się na tle kina queerowego z Australii przede wszystkim tym, że jest optymistyczny. Oczywiście jest jeszcze Priscilla, królowa pustyni, ale poza tą perełką na Antypodach powstaje sporo bardzo ciężkich filmów o przemocy. Zobaczcie choćby Pod powierzchnią. Unsound jest inny, cieplejszy. A poza tym w ciekawy sposób ukazuje osoby głuche i niedosłyszące i trochę zmusza widza do nauczenia się ich świata. Bardzo polecam.
Eating Out 5: Otwarty weekend
Piąta część serii EATING OUT - równie seksowna, równie zabawna, oraz pięć razy bardziej gejowska niż poprzednie części.
Unsound
Noah jest gitarzystą grającym w zespole. Gdy w trakcie koncertu zaczyna odczuwać brak satysfakcji, podejmuje decyzję o odejściu z grupy. Wraca do domu swojej matki w Sydney, gdzie ma nadzieję odnaleźć inspirację i spokój. Jednak rany z przeszłości sprawiają, że zaczyna szukać pocieszenia gdzie indziej. Trafia do nocnego klubu i lokalnego centrum dla niesłyszącej społeczności. Tam poznaje trans-chłopaka Finna. Noah angażuje się w relację z Finnem, pracę w centrum i w klubie, któremu grozi zamknięcie.
Film dostępny z napisami dla osób niesłyszących i słabosłyszących.
Po wschodniej stronie muru
Jest rok 1985, czyli jeszcze 4 lata do upadku muru berlińskiego. Felix z Zachodniego Berlina zakochuje się w Thomasie, który mieszka po wschodniej stronie muru. Przez pewien czas chłopcy utrzymują swoją relację dzięki temu, że Felix przyjeżdża na wschodnią stronę. Jednak godzina policyjna zmusza go za każdym razem do powrotu, zanim nastanie wieczór. Kiedy służby socjalistycznych Niemiec stają się podejrzliwe, Thomas postanawia, że ucieknie na Zachód.
- Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze