Wybranie 10 ulubionych filmów nie jest łatwe. Ze wszystkimi wiąże się jakaś historia. Niemniej, cieszę się, że mogę przedstawić Wam moje rekomendacje.

1. Sierpień – chyba najbardziej sensualny film, jaki widziałem. Upalne lato w Los Angeles doskonale oddaje klimat tego, co łączy Jonathana, Raula i Troya.
2. Pokój Leo – Mój pierwszy film gejowski z Argentyny. Potem zakochałem się w kinie latynoskim.
3. Wszystkie miłości Elliota – Też kino latynoskie, chociaż akcja dzieje się w Nowym Jorku. Lekki film ze świetnym głównym bohaterem, który spotyka na swojej drodze różnych facetów w poszukiwaniu tego jedynego.
4. Pięć tańców – Genialny film nowojorskiego reżysera Alana Browna, w którym przez taniec współczesny pokazane są subtelności rodzącego się pięknego uczucia między dwoma chłopakami.
5. Ciastka i potwory – Na tym filmie najbardziej płakałem. Jestem pewien, że poruszy każdego.
6. Little Gay Boy – Tryptyk – Wymieniam go, ponieważ jest to bardzo ciekawy eksperyment filmowy. Zrobiony bardzo małym kosztem, wyzywający zarówno w formie jak i w treści. Nie dla każdego.
7. Pierwszy wschód słońca – To opowieść o rozstaniu. Tak bardzo szczera i wiarygodna. Wydaje się, że zwyczajna historia, ale opowiedziana w taki sposób i z taką muzyką, że nie można oderwać oczu od ekranu.
8. Xenia – Po wszystkich dramatach cudownie jest przenieść się w baśniowy świat Xeni i zaśpiewać razem z bohaterami największe przeboje Patty Pravo
9. Trzeci – kolejny argentyński film na mojej liście. Bardzo prosta historia, dwóch chłopaków zaprasza trzeciego do trójkąta. Natomiast reżyserowi Rodrigo Guerrero udało się uchwycić wszystkie najdrobniejsze emocje, które temu towarzyszą, podekscytowanie, strach, pożądanie, ciekawość.
10. Ojciec, syn i inne historie – niesamowicie plastyczny film, gdzie sama historia schodzi na drugi plan. Dzięki zdjęciom i świetnej muzyce możemy na chwilę przenieść się do Wietnamu i to takiego, którego nie zobaczymy na innych filmach czy w przewodnikach turystycznych.

Wszystkie miłości Elliota

To nietypowy film. Trochę dramat, a trochę komedia romantyczna o tym, jak trudno znaleźć tego jedynego.

Mieszkaniec Nowego Jorku, pochodzący z Dominikany 21-letni Elliot (Fabio Costaprado) marzy o tym, żeby zakochać się ze wzajemnością. Spotykają go jednak ciągłe rozczarowania – pierwszy facet, przystojny Meksykanin, okazuje się zajęty, następny po trzech dniach traci zainteresowanie, kolejny, latynoski tancerz go-go, boi się trwałego związku.

Pięć tańców

Historia młodego tancerza, który na przekór rodzicom przyjeżdża do Nowego Jorku.

Ciastka i potwory

Wyjątkowy film o dorastaniu i pierwszym uczuciu.

Mike chodzi do szkoły średniej na przedmieściach Melbourne. W klasie pojawia się nowy chłopak, William, który od razu zwraca uwagę Mike'a. Chłopcy zaczynają się spotykać po lekcjach by razem przygotowywać pracę zaliczeniową. Szybko odkrywają, że łączy ich coś więcej niż wspólna nauka.

Pierwszy wschód słońca

Kurt i Paul są razem od dwóch lat. Każdą wolną chwilę spędzają razem, poznając się nawzajem, imprezując i kochając się. Jednak życie każdego z nich bardzo się różni. Paul pracuje w supermarkecie, Kurt sprzedaje na imprezach trawkę. Na jednej z domówek poznaje Kevina, który zaprasza go do swojego mieszkania. Kurt kocha swojego chłopaka, chce być mu wierny, ale nie przestaje myśleć o tym drugim.

W końcu związek się rozpada. Paul nie potrafi się odnaleźć jako singiel. Kurt natomiast korzysta z odzyskanej wolności. Cały czas jednak myśli o tym, co łączyło go z Paulem.

Ojciec, syn i inne historie

Vu studiuje fotografię w Sajgonie. Za dnia uwiecznia malownicze zakamarki miasta, w nocy podgląda neonowy świat klubów i niebezpiecznych rozrywek. Nie rozstaje się z aparatem, który wygląda jak modny retro gadżet, choć tak naprawdę jest prezentem, kupionym u przemytników za ciężkie pieniądze przez ubogiego ojca. Ojca, który snuje już plany wyswatania Vu za dziewczynę z rodzinnej wioski – choć chłopak uczucia kieruje raczej w stronę przystojnego współlokatora.