Spędźmy razem te Święta!

Dodano: pt., 2020-12-18 14:26 , ostatnia zmiana: pt., 2020-12-18 14:59

Co Waszym zdaniem tworzy najlepszy "świąteczny klimat"? Zapach choinki, blask lampek, czy może świąteczna muzyka? Nas w prawdziwie świąteczny nastrój wprawiają filmy! Podzielimy się z Wami naszą listą świątecznego kina LGBT!

Naszą świąteczną listę, za zapadającą w pamięć scenę kupowania choinki i pakowania prezentów w iście amerykańskim, klasycznym stylu, otwiera  "Carol". Piękna historia zakazanej miłości, niesamowite kreacje aktorskie (Cate Blanchet i Rooney Mara), Nowy Jork lat 50-tych. To jeden z najgłośniejszych hollywoodzkich melodramatów - zdobywca 6 nominacji do Oscara i 5 nominacji do Złotych Globów. "The Guardian" nazwał go "najpiękniejszym filmem o miłości ostatnich lat". Gwiazdkowy must see!

Carol

 

"Tęczowe święta" to już chyba klasyk na ten zimowy czas. Film jednego pocałunku, ale za to takiego, którego się pragnie bardziej, niż czegokolwiek innego. To kameralny film z porządnym aktorstwem, zabawnymi dialogami i przede wszystkim z dużą dawką pozytywnych emocji. Może kiedyś znajdzie się w świątecznym programie telewizyjnym zamiast „Kevina samego w domu”? 

tęczowe święta

 

"Współlokatorzy" to nasza kolejna, filmowa propozycja! Trzy powiązane ze sobą historię kilku gejów, których akcja rozgrywa się między Świętami a Nowym Rokiem. Dla każdego z nich będzie to czas niespodzianek i prawdziwej bliskości. Film twórców niezapomnianego świątecznego hitu - "Tęczowych Świąt!"

Współlokatorzy

 

Last but not least! Film, który niezupełnie wpisuje się w klimat świąteczny, jednak dla nas jest absolutnym, tegorocznym hitem kina LGBT - "A potem tańczyliśmy". Na Festiwalu w Cannes otrzymał 15 minutową owację na stojąco, a później stał się festiwalowym i frekwencyjnym hitem na całym świecie. Nawet w rodzimej Gruzji wszystkie bilety były wyprzedane, pomimo silnych protestów ze strony konserwatywnej części społeczeństwa. Ta historia młodego tancerza to uniwersalna opowieść o pożądaniu, ambicji i wyzwoleniu, a finałowa scena po prostu zapiera dech w piersiach.

A potem tańczyliśmy

Życzymy Wam pięknych Świąt, pełnych spokoju, czułości i miłości! 

SUBSKRYPCJA
OUTFILM+
  • Oglądasz bez ograniczeń
  • Rezygnujesz, kiedy chcesz
Zobacz więcej

Aktualności