Aktualności

KRÓLOWA BALU za FREE

Coś na rozładowanie emocji. Ostatnio bardzo dużo się dzieje. Dużo emocji, tych złych i dobrych. Mamy nadzieję, że tych dobrych będzie coraz więcej. Tymczasem chcemy zaproponować Wam piękny pozytywny film, przy którym można się na chwilę oderwać od wszystkich bieżących spraw. Oparta na faktach opowieść o chłopaku, który chciał zaprosić na szkolny bal swojego chłopaka. Do końca lipca specjalnie dla Was za FREEEEE.

LINK DO FILMU

SAUVAGE już w kinach!

Debiutancki dramat Camille'a Vidala-Naqueta nagrodzony na LGBT Film Festival w końcu w polskich kinach! Możecie go zobaczyć m. in. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach i Szczecinie, a już za dwa tygodnie pojawi się także na Outfilmie. Tymczasem, mamy dla Was parę słów od samego reżysera!

Zobacz PROUD za FREE!

17 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii upamiętniający wykreślenie homoseksualności z listy chorób WHO. Z tej okazji, przez cały weekend możecie zobaczyć za free pierwszą część PROUD - serii o najważniejszych dla LGBT społecznych i politycznych przemianach.

CANNES 2019: NOMINACJE DO QUEER PALM

14 maja rusza 72 edycja Festiwalu Filmowego w Cannes, najważniejszego święta kina. Jesteście ciekawi, jaki film otrzyma w tym roku Queer Palm, czyli nagrodę dla najlepszego filmu LGBT w oficjalnym programie Festiwalu? My bardzo. W jury zasiadają dobrze nam znani reżyserzy filmu HARD PAINT, Filipe Matzembacher i Marcio Reolon. A wśród pretendujących do nagrody reżyserów znaleźli się, między innymi, Xavier Dolan, czy Pedro Almodowar. Jesteśmy podekscytowani i czekamy z niecierpliwością.

Dojrzewanie po 60-tce

Choć jest filmem debiutanta, był oficjalnym kandydatem do Oscara. Chociaż jego główną bohaterką jest sześćdziesięciolatka, opowiada o dojrzewaniu do samodzielności. „Dziedziczki” Marcelo Martinessiego to film pełen kontrastów, a przy tym jedna z większych rewelacji ostatniego festiwalu w Berlinie.

Miłość i rutyna

Rutyna to nieodłączny element każdego, nawet najbardziej udanego związku. Pojawia się prędzej czy później - zupełnie niezależnie od tego, jak bardzo dobrana jest konkretna para. Dotyka też Pepjina i Sjorsa - bohaterów filmu „Cas", który zobaczycie u nas w najbliższą sobotę.