Aktualności

EKRANIZACJE

 

Chłodne i ciemne wieczory zachęcają do sięgnięcia po koc, herbatę i dobrą książkę. My za to proponujemy Wam zestaw: koc, herbata i filmy, których scenariusze powstały na podstawie książek i opowiadań. 📚🎬🌈

Sport zaczyna się outować!🌈

Ważne dni dla futbolu!⚽ Josh Cavallo z Adelaide United wyznał, że jest gejem, który od sześciu lat zmaga się ze swoją seksualnością.
W świecie futbolu - co niestety nie jest zaskoczeniem - nie ma bowiem miejsca dla homoseksualistów.
Wsparcie piłkarzowi okazało wielu pierwszoligowych piłkarzy i klubów piłkarskich🌈

▶"Mario"  czy "Męska gra" są jednymi z niewielu filmów opowiadającym o zakazanej miłości w tak trudnym, homofobicznym otoczeniu.

KRĘCIMY NASZ PIERWSZY FILM - "SŁOŃ" 🐘

Właśnie jesteśmy na planie naszej pierwszej produkcji polskiego filmu fabularnego "Słoń"!

Nie możemy się doczekać efektu końcowego, bo szykuje się HIT 🧡


Póki co możecie nas podglądać na Facebooku i Instagramie:

https://www.facebook.com/slonelephantmovie
https://www.instagram.com/slon.elephant.movie/

słon
SŁOŃ / ELEPHANT

#backstoschool

Nadszedł wrzesień , a z nim powrót młodzieży do szkół. Dlatego wybraliśmy dla Was film, piękny, szczery i świeży , który udostępnimy na pierwszy szkolny tydzień za FREE.❤🧡💛💚💙💜 Włączcie „Adama” i obejrzyjcie z ukochanymi, przyjaciółmi czy rodziną!

Filmy więzienne, czyli świat za kratkami

Prison films (filmy więzienne) to typ filmów, których akcja rozgrywa się w więzieniu lub zakładzie poprawczym. Przedstawiają warunki życia więźniów i tworzone przez nich społeczności. Gatunek narodził się w Stanach Zjednoczonych na początku lat 30. XX wieku i był reakcją na bunty w zakładach karnych z 1929 roku. Pierwszym filmem tego typu był Szary dom z 1930 wyreżyserowany przez George’a W. Hilla, który stworzył wszelkie konwencje fabularne i ikonograficzne oraz zaprezentował typy postaci, które powtarzały się w późniejszych filmach więziennych.

Religijność a LGBT+

Wątki religijne w kinie LGBT wzbudzają bardzo wiele emocji. Generują konflikty nie tylko między bohaterami opowiadanych historii, ale też wśród ich odbiorców. W najbliższym czasie na Outfilmie pokażemy Wam trzy filmy, za pośrednictwem których chcemy powrócić do tematu konfliktu religijności i społeczności LGBT+

Save me (premiera 17 kwietnia) to historia uzależnionego od seksu i narkotyków Marka, którego rodzina umieszcza w chrześcijańskim ośrodku, specjalizującym się w "leczeniu" z homoseksualizmu.

31 marca - Dzień Widzialności Osób Transpłciowych!

31 marca obchodzimy 🏳‍⚧ Dzień Widzialności Osób Transpłciowych 🏳‍⚧ ! Przygotowaliśmy dla Was na głównej stronie Outfilmu dedykowaną listę filmów o tematyce trans. To ważne historie, które uwrażliwiają, edukują, wzruszają. Warto wybrać którąś z tych pozycji na dzisiejszy, wieczorny seans.

Szczególnie dzisiaj udostępniajmy treści, okazujmy solidarność, zwiększajmy widoczność osób trans!

#JesteśmyPrzeciwTransfobii

#1 "Lola"

Filmowa miłość - na Walentynki i na co dzień!

Naszym zdaniem nie ma nic lepszego, niż celebrowanie miłości. Jeśli dodatkowo uwielbiasz filmy - mamy dla Ciebie doskonałą propozycję na romantyczny, walentynkowy seans. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy kolekcję romantycznych filmów, w sam raz na Walentynki!

Filmy romantyczne, te o pierwszej miłości, komedie, które rozśmieszą Cię do łez, czy klasyki kina LGBT - wszystko to znajdziesz w specjalnie przygotowanej przez Outfilm walentynkowej kolekcji filmowej!

"A potem tańczyliśmy" nominowane do nagrody GLAAD!

GLAAD Media Awards to nagroda filmowa i telewizyjna wręczana corocznie od 1990 roku przez Gay & Lesbian Alliance Against Defamation w 40 różnych kategoriach. Przyznawana jest m. in. filmom, które w pozytywny i ciekawy sposób podejmują temat osób LGBT. W tym roku pośród nominowanych produkcji znalazł się "A potem tańczyliśmy"!

Jeśli jeszcze nie widzieliście tego filmu, najwyższy czas nadrobić zaległości! OGLĄDAJ TERAZ!