Aktualności

Walentynki 2024

Bliski już nam dzień miłości, Walentynki! To czas, kiedy możemy celebrować wszystkie odcienie uczuć, wszystkie formy miłości i wszystkie nasze piękne różnice.

Walentynki na Outfilmie to nie tylko czas dla par, ale dla każdej osoby, która uwielbia kino - od wzruszających romansów po inspirujące historie walki o miłość, ponieważ miłość nie zna granic. Oglądajcie, czerpcie inspirację i celebrujcie miłość w jej najpiękniejszych odsłonach.

Niech te Walentynki będą dla Was czasem niezapomnianym, pełnym wzruszeń i pozytywnych emocji!

Tęczowy piątek 2023

Szkoła to czas pełen wyzwań, stresu i niepewności, zwłaszcza dla tych, którzy muszą zmierzyć się z presją bycia sobą w murach szkolnych. W takiej chwili niezwykle istotne jest, abyśmy jako społeczeństwo wspierali młodych ludzi, niezależnie od ich orientacji, płci czy przekonań. Każdy zasługuje na szansę na realizację swoich marzeń, na życie w zgodzie ze sobą.

26 X - Dzień Wiedzy o Interpłciowości

Już jutro - 26 października świętujemy Dzień Wiedzy o Interpłciowości. Z tej okazji wraz z Fundacja Interakcja pragniemy Was serdecznie zaprosić do obejrzenia filmu "Poza kategorią. Historia o interpłciowości", który będzie dostępny zupełnie za darmo właśnie w ten szczególny dzień!💜💛

Osoby interpłciowe to ważna część naszej społeczności, które zasługują na naszą uwagę i zrozumienie. Dlatego 26 października to doskonała okazja, aby zwiększyć naszą świadomość.

Lesbijski "SIlver haze" już od 27 października w kinach!

Najnowszy film Sachy Polak, zdobywca Nagrody Teddy na Berlinale 2023.

Franky mieszka z matką i bratem na peryferiach Londynu. Pracuje w szpitalu jako pielęgniarka. Będąc jeszcze dzieckiem ucierpiała w pożarze i cały czas nie może pogodzić się z tym, że winni tego zdarzenia nie zostali ukarani. Kiedy zakochuje się w dziewczynie, która trafiła na oddział po próbie samobójczej, jest w stanie na chwilę zapomnieć o bolesnej przeszłości.

 

STWÓRZ Z NAMI II OUTFILM POZNAŃ FESTIVAL!

Ruszamy z kompletowaniem zespołu osób wolontariackich, z którymi stworzymy niezapomniane wspomnienia i wywołamy masę uśmiechów podczas II edycji festiwalu. Zapraszamy do udziału wszystkie osoby, które są otwarte na różnorodność i wyzwania, cechujące się komunikatywnością, zaangażowaniem i empatią. Zależy nam na tym, aby nasza współpraca przebiegała w przyjemnej atmosferze i była też czasem wspólnej celebracji. Więc wszystkie ręce na queerowy pokład i zgłaszajcie się na wolontariat!

Outfilm na Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach!

Europa Distribution i Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach zorganizowali spotkanie dla rozwijających się dystrybutorów filmowych, na które zostaliśmy zaproszeni i wysłaliśmy naszą reprezentantkę. Celem warszatów było opracowanie nowych pomysłów w obszarach takich jak analiza danych, marketing internetowy i zarządzanie prawami autorskimi. Panel ekspertów podsumował kilkudniowe spotkanie i podzielił się wspólnymi wnioskami, które mają inspirować nowe projekty i przynosić korzyści całej branży filmowej.

Queer Palm 2023

Nagroda Queer Palm to coroczne wyróżnienie przyznawane podczas Festiwalu w Cannes filmom o tematyce LGBT+. Pierwsza statuetka  została przyznana w 2010 roku i od tamtej pory stała się stałym elementem festiwalu, promując różnorodność i równość w przemyśle filmowym.}

Dołącz do pięknego i dumnego zespołu wolontariackiego razem z Outfilmem!

Miesiąc Dumy zbliża się wielkimi krokami, szykujemy najlepsze outfity i przygotowujemy się do Marszów Równości w Warszawie i Poznaniu. A to nie koniec naszej tęczowej inicjatywy, bo we wrześniu wyświetlimy na ekranach poznańskich kin queerowe perły filmowe! Wydarzeń co nie miara, dlatego ruszamy z kompletowaniem zespołu osób wolontariackich, z którymi stworzymy niezapomniane wspomnienia i wywołamy masę uśmiechów. Zapraszamy do udziału wszystkie osoby, które są otwarte na różnorodność i wyzwania, cechujące się komunikatywnością, zaangażowaniem i empatią.