Aktualności

Filmy więzienne, czyli świat za kratkami

Prison films (filmy więzienne) to typ filmów, których akcja rozgrywa się w więzieniu lub zakładzie poprawczym. Przedstawiają warunki życia więźniów i tworzone przez nich społeczności. Gatunek narodził się w Stanach Zjednoczonych na początku lat 30. XX wieku i był reakcją na bunty w zakładach karnych z 1929 roku. Pierwszym filmem tego typu był Szary dom z 1930 wyreżyserowany przez George’a W. Hilla, który stworzył wszelkie konwencje fabularne i ikonograficzne oraz zaprezentował typy postaci, które powtarzały się w późniejszych filmach więziennych.

Religijność a LGBT+

Wątki religijne w kinie LGBT wzbudzają bardzo wiele emocji. Generują konflikty nie tylko między bohaterami opowiadanych historii, ale też wśród ich odbiorców. W najbliższym czasie na Outfilmie pokażemy Wam trzy filmy, za pośrednictwem których chcemy powrócić do tematu konfliktu religijności i społeczności LGBT+

Save me (premiera 17 kwietnia) to historia uzależnionego od seksu i narkotyków Marka, którego rodzina umieszcza w chrześcijańskim ośrodku, specjalizującym się w "leczeniu" z homoseksualizmu.

31 marca - Dzień Widzialności Osób Transpłciowych!

31 marca obchodzimy 🏳‍⚧ Dzień Widzialności Osób Transpłciowych 🏳‍⚧ ! Przygotowaliśmy dla Was na głównej stronie Outfilmu dedykowaną listę filmów o tematyce trans. To ważne historie, które uwrażliwiają, edukują, wzruszają. Warto wybrać którąś z tych pozycji na dzisiejszy, wieczorny seans.

Szczególnie dzisiaj udostępniajmy treści, okazujmy solidarność, zwiększajmy widoczność osób trans!

#JesteśmyPrzeciwTransfobii

#1 "Lola"

Filmowa miłość - na Walentynki i na co dzień!

Naszym zdaniem nie ma nic lepszego, niż celebrowanie miłości. Jeśli dodatkowo uwielbiasz filmy - mamy dla Ciebie doskonałą propozycję na romantyczny, walentynkowy seans. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy kolekcję romantycznych filmów, w sam raz na Walentynki!

Filmy romantyczne, te o pierwszej miłości, komedie, które rozśmieszą Cię do łez, czy klasyki kina LGBT - wszystko to znajdziesz w specjalnie przygotowanej przez Outfilm walentynkowej kolekcji filmowej!

"A potem tańczyliśmy" nominowane do nagrody GLAAD!

GLAAD Media Awards to nagroda filmowa i telewizyjna wręczana corocznie od 1990 roku przez Gay & Lesbian Alliance Against Defamation w 40 różnych kategoriach. Przyznawana jest m. in. filmom, które w pozytywny i ciekawy sposób podejmują temat osób LGBT. W tym roku pośród nominowanych produkcji znalazł się "A potem tańczyliśmy"!

Jeśli jeszcze nie widzieliście tego filmu, najwyższy czas nadrobić zaległości! OGLĄDAJ TERAZ!

Dwie premiery w jeden weekend! I pozostałe nowości stycznia

Wiemy, że styczniowe zimowe wieczory mogą się dłużyć. Szczególnie teraz, kiedy spotykamy się rzadziej, dobrze jest planować czas tak, żeby spędzać go bezpiecznie, komfortowo i ciekawie! Dlatego specjalnie na ten miesiąc przygotowaliśmy dla Was aż 5 premier (7 jeśli doliczycie nasze dwie sylwestrowe pozycje), w tym aż dwie premiery miesiąca i dwa premierowe filmy na ostatni weekend stycznia! Zobacz co już jest na Outfilmie, a co dodamy za parę dni.

Kino w Twoim domu

Rozpoczął się 2021 a nasza rzeczywistość niewiele się zmieniła w stosunku do wyklętego już 2020 roku. Nadal zdecydowanie więcej czasu spędzamy w domach, do niektórych miejsc w ogóle nie mając wstępu. Jako fani zamkniętych z powodu pandemii kin, przygotowaliśmy dla Was listę kinowych filmów LGBT, które dziś możecie bezpiecznie i wygodnie obejrzeć na kanapie w Waszych domach. 

Najchętniej oglądane filmy 2020 roku

Coroczne podsumowania - lubicie je, czy ich unikacie? O roku 2020 można by napisać wiele książek - powiedzieć, że był inny niż wszystkie poprzednie, to jak nie powiedzieć nic. Podrzucamy Wam więc podsumowanie w postaci rankingu 10 najchętniej oglądanych premier zeszłego roku. Widzieliście wszystkie? Jeśli nie - koniecznie nadróbcie, styczniowe wieczory są bardzo długie! 

“A potem tańczyliśmy” poruszy Was do głębi

Premierowo prezentowany był na Festiwalu w Cannes, gdzie po seansie otrzymał 15-minutową owację na stojąco. Stał się festiwalowym i frekwencyjnym hitem na całym świecie, w polskich kinach, pomimo obostrzeń związanych z pandemią, cieszył się tak dużą popularnością, że grany był nieprzerwanie od września. Od tego weekendu będzie go można zobaczyć na Outfilmie!

Werq The World - gwiazdy RuPaul's Drag Race już na Outfilmie!

Drag queens z RuPaul's Drag Race wracają z trasą koncertową Werq The World! Stworzone przez Brandona Vossa i Shangelę show to niesamowita przepustka za kulisy i intymny portret fenomenu drag. Seria śledzi losy dziesięciu najbardziej znanych drag queens podczas przygotowań i w trakcie występów na niesamowitym, europejskim tour. 

Tak, będziemy mieć dla Was oba sezony, wcześniej nieemitowane w Polsce!!! Ale najpierw o pierwszym.

"My dwie" od dzisiaj na ekranach polskich kin

LGBT Film Festiwal w kinowym wydaniu już za nami, od poniedziałku zaczynamy jego edycję online, a od dziś zwycięzca tegorocznego LGBT FF wchodzi na ekrany polskich kin!

Filippo Meneghetti w swoim pełnometrażowym debiucie odważył się pokazać widzom miłość między dwiema starszymi kobietami. Uczucie, które kojarzy nam się z młodością, witalnością energią, w obrazie Meneghettiego odważnie łamie stereotypy, zachwycając krytyków na całym świecie. Już dziś “My dwie” wchodzi na ekrany polskich kin.