Slava Ukraini!

Dodano: wt., 2022-03-01 14:26 , ostatnia zmiana: wt., 2022-03-01 14:54

Drodzy, w obliczu tragicznej wojny na Ukrainie, jedność i solidarność, które społecznie okazujemy, są bardzo wzruszające i pokrzepiające. W tym ciężkim czasie łączymy się z Ukrainkami i Ukraińcami.

W czwartek 3.03.2022 w Kinotece możecie zobaczyć filmy dla Ukrainy. Cały dochód z biletów zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie. Wśród dostępnych tytułów jest między innymi nasz ,,Mascarpone”.

Swoje wsparcie możecie okazywać na różne sposoby, uczestnicząc w demonstracjach, dzieląc się żywnością, ubraniami czy wpłacając pieniądze. Jeśli szukacie miejsc, w których chcielibyście aktywnie okazać swoją pomoc, odsyłamy Was do linku: https://pomagamukrainie.gov.pl/, pod którym znajduje się rządowa strona, gdzie możecie zadeklarować chęć pomocy w różnej postaci: humanitarną. psychologiczną, prawną, podzielenia się żywnością czy ubraniami, a także finansową. Strona powstała we współpracy z instytucjami działającymi na rzecz Ukrainy, wobec czego znajdują się na niej zweryfikowane zbiórki. 

Tutaj lista kilku akcji instytucji wyspecjalizowanych w pomocy osobom LGBT+ z Ukrainy:

Lambda Warszawa uruchamia Centrum Wsparcia dla Uchodźczyń i Uchodźców LGBT+ z Ukrainy, które będzie funkcjonować od 1 marca 2022. Prowadzą zbiórkę na ten cel pod linkiem: https://zrzutka.pl/3hgdva.

Kampania Przeciw Homofobii oraz Grupa Stonewall stworzyły formularze, za pomocą których możecie zgłosić możliwość udzielenia bezpłatnego schronienia. Osoby potrzebujące tego noclegu mogą tam zgłosić zapotrzebowanie. 

Każdy gest się liczy, siła tkwi w tym, że jesteśmy razem. 

Pamiętajcie - pozyskujcie informacje tylko ze sprawdzonych źródeł, żeby uniknąć szerzenia fake newsów. 

OUTFILM+
  • Największa kolekcja kina LGBT+
  • Premiera w każdą sobotę
Dołącz do nas

Aktualności