Rodzinne historie w sam raz na Wielkanoc!

Dodano: pt., 2021-04-02 13:16 , ostatnia zmiana: pt., 2021-04-02 14:14

Niezależnie od tego, czy Wielkanoc spędzacie w domu rodzinnym, czy traktujecie ją po prostu jako długi weekend - dobra rekomendacja filmowa zawsze jest wskazana! Dlatego przygotowaliśmy dla Was kolekcję rodzinnych filmów, które bawią, wzruszają i dają do myślenia.

"Prawie zwyczajne wakacje" - wspaniała, włoska, rodzinna komedia, która chwyta za serce! Film z opcją polskiego lektora!

prawie zwyczajne wakacje

Dwie zupełnie różne, włoskie rodziny spędzają wakacje w tym samym domu nad morzem. Rodzina Castelvecchios to otwarci, postępowi nieco ekscentryczni i trochę samolubni arystokraci, natomiast rodzina Petagnas to konserwatywna klasa robotnicza. Ich sielankowe wakacje wywróci do góry nogami wydarzenie, które ma ich ze sobą związać na zawsze - ich ojcowie biorą ślub!

"Lola" - wzruszająca i dająca do myślenia historia relacji ojca z córką. Film o uczeniu się akceptacji i wybaczaniu.

Lola

Lola skończyła niedawno 18 lat, jest dziewczyną, która przechodzi tranzycję i właśnie dowiedziała się, że została zakwalifikowana na operacje z nią związane. Niestety krótko po tym przyszła też informacja, że zmarła jej ciężko chora mama, która do tej pory jako jedyna pomagała jej finansowo. Spełniając ostatnie życzenie mamy, Lola i jej ojciec (świetna rola gwiazdy francuskiego kina, nagrodzonego w Cannes za „Pianistkę”- Benoit'a Magimel'a), który wcześniej wyrzucił ją z domu i z którym nie miała kontaktu od dwóch lat, wyruszają do ich rodzinnego domu, aby zawieźć tam prochy. Podczas wspólnej podróży muszą wrócić do niezagojonych ran, ale też zmierzyć się razem z nowymi wyzwaniami.

"Przyjęcie urodzinowe" (premiera 3 kwietnia) - film o rodzinie: tej z krwi i tej z wyboru.

Przyjęcie urodzinowe

Rok po ślubie przystojny aktor telewizyjny Steven (Rib Hillis) i jego mąż - scenarzysta, Daniel (Chad Darnell) postanawiają zrobić wszystko, by urządzić najlepsze przyjęcie urodzinowe dla swojej córki. Zapraszają całą masę gości - rodzinę, tę bliższą i dalszą, przyjaciół homo, hetero i… ekipę filmową, która ma na zawsze uwiecznić tę chwilę.

Więcej rodzinnych propozycji filmowych znajdziecie na naszej stronie głównej!