OUT(film) na Marszach Równości!

Dodano: pt., 2019-04-05 14:44 , ostatnia zmiana: ndz., 2019-04-07 19:00

 

Na przestrzeni ostatnich paru lat formuła Marszów Równości mocno się zmieniła. To, co jeszcze niedawno wyglądało jak małe, spontaniczne demonstracje, dziś często urasta do rangi dużego, niekiedy kilkudniowego święta pełnego kulturalnych i edukacyjnych wydarzeń. I nawet organizatorzy z miast, w których marsze pojawiają się w tym roku po raz pierwszy - takich jak Koszalin - dbają o to, żeby program był pełen tęczowych atrakcji. 

Marsze Równości to świetna okazja do otwartej dyskusji na ważne dla środowiska LGBT tematy. Pretekstem do takich rozmów mogą być filmy, które co roku staramy się pokazywać przy okazji pride'owych wydarzeń. W tym roku planujemy przede wszystkim specjalne pokazy dokumentu, który dotyka jednego z najistotniejszych momentów w życiu osób nieheteronormatywnych - coming outu.

OUT to ściskający za gardło film dokumentalny, w którym zgromadzono opublikowane w internecie nagrania młodych gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych ujawniających się przed najbliższymi. Ta niezwykła kompilacja pozwala szerzej spojrzeć na wyjście z szafy jako na niezwykłą chwilę, w której życie zaczyna się na nowo. 

Film będziemy pokazywać przy marszach w wielu polskich miastach, a najbliższy seans odbędzie się po Marszu Równości w Łodzi - w poniedziałek 29 kwietnia. Outfilmowa premiera dokumentu zapowiedziana jest na październik, kiedy wypada Międzynarodowy Dzień Coming Outu.

 

 

 

SUBSKRYPCJA
OUTFILM+
  • Oglądasz bez ograniczeń
  • Rezygnujesz, kiedy chcesz
Zobacz więcej

Aktualności