O prawie do miłości

Dodano: pon., 2019-04-01 13:19 , ostatnia zmiana: czw., 2019-04-04 18:58

 

Ostatnie miesiące to wyjątkowo trudny czas dla osób LGBT w Polsce. Ze strony partii żądzącej, przychylnych jej mediów i hierarchów kościelnych padają oskarżenia o propagandę, deprawację dzieci i atak na polską rodzinę. Ta intensywna nagonka ma także pewien pozytywny wymiar - mobilizuje do większego zaangażowania w walkę o równe prawa. Efektem jest więc wzmożona debata na temat, którego politycy nie mogą dłużej ignorować - temat wprowadzenia związków partnerskich i małżeństw jednopłciowych.

W czasie tej wyjątkowo intensywnej, społecznej dyskusji, film Bartosza Staszewskiego jeszcze bardziej zyskuje na wartości. Nie dość, że przybliża historię dotychczasowych działań na rzecz równości, to celnie diagnozuje ich słabości. Wszystko głosem licznych ekspertów, aktywistów, dziennikarzy, a także samych zainteresowanych - par gejów i lesbijek, które w świetle obecnego prawa są dla siebie w Polsce obcymi ludźmi. Podejmujemy temat trudny, ale zarazem bardzo istotny dla dużej części polskiego społeczeństwa – mówi reżyser i dodaje - Zadajemy niewygodne pytania, szukając odpowiedzi na pytanie dlaczego prawa par gejów i lesbijek wzbudzają w Polsce tak wielki opór.

Artykuł osiemnasty do zobaczenia na Outfilmie od 6 kwietnia. Cały dochód z wypożyczeń filmu trafi na rzecz Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza, które od 2009 roku działa na rzecz wprowadzenia równości małżeńskiej dla par osób tej samej płci oraz budowania społeczności LGBT+ w Polsce. Pozycja obowiązkowa!

 

 

SUBSKRYPCJA
OUTFILM+
  • Oglądasz bez ograniczeń
  • Rezygnujesz, kiedy chcesz
Zobacz więcej

Aktualności