Kino w Twoim domu

Dodano: pt., 2021-01-15 11:44 , ostatnia zmiana: pt., 2021-01-15 13:46

Rozpoczął się 2021 a nasza rzeczywistość niewiele się zmieniła w stosunku do wyklętego już 2020 roku. Nadal zdecydowanie więcej czasu spędzamy w domach, do niektórych miejsc w ogóle nie mając wstępu. Jako fani zamkniętych z powodu pandemii kin, przygotowaliśmy dla Was listę kinowych filmów LGBT, które dziś możecie bezpiecznie i wygodnie obejrzeć na kanapie w Waszych domach. 

Szalone noce z Emily - jedna z ostatnich Outfilmowych premier to komedia biograficzna o twórczości jednej z najwybitniejszych amerykańskich poetek Emily Dickinson i o jej miłości do Susan Gilbert. Ukrywając swoje uczucia, Emily musiała jednocześnie zmagać się z uprzedzeniami zdominowanego przez mężczyzn środowiska poetów i wydawców, którzy nie chcieli publikować jej wierszy ze względu na ich nowatorskość i fakt, że ich autorka była kobietą.

Szalone Noce z Emily

A potem tańczyliśmy - premierowo zaprezentowany na Festiwalu w Cannes, szybko stał się festiwalowym i frekwencyjnym hitem na całym świecie.  To opowieść o zakochanym w tańcu Merabie, który od najmłodszych lat trenuje w Gruzińskim Balecie Narodowym. Jego jedynym marzeniem jest dostanie się do głównego składu, dzięki czemu będzie mógł wyruszyć w tournée i opuścić konserwatywną Gruzję. Kiedy jeden z głównych tancerzy zostaje zwolniony i rozpoczyna się rekrutacja na jego miejsce, ten cel wydaje się być na wyciągnięcie ręki. Jednak do zespołu dołącza nowy tancerz, charyzmatyczny i utalentowany Irakli, który staje się jednocześnie rywalem i obiektem uczuć Meraba.

a potem tańczyliśmy

Krewetki w cekinach - to komedia, która zręcznie żongluje stereotypami i przeplata wzruszenie ze śmiechem. Podbiła serca francuskiej widowni przyciągając do kin w pierwszy weekend ponad 220 tysięcy widzów.  Amatorska gejowska drużyna piłki wodnej przygotowuje się do międzynarodowych rozgrywek Gay Games. Ich trenerem zostaje sportowa gwiazda i francuski mistrz olimpijski - Matthias Le Golf, który zasłynął ostatnio w telewizji homofobiczną uwagą.

Krewetki w cekinach

Przyszłość należy do nasZdobywca Nagrody Teddy dla najlepszego filmu LGBT+ na Berlinale 2020, swoją premierę w polskich kinach miał podczas zeszłorocznej edycji LGBT Film Festiwal, który oficjalnie zamykał. Ten szczery i świeży obraz pierwszej miłości przedstawia nie tylko młodzieńcze uczucia, ale również nierówności, z jakimi borykają się imigranci w Niemczech.

przyszłość należy do nas

Nasze dzieci - premierowo prezentowany na festiwalu filmowym w Wenecji, polscy widzowie mieli okazję zobaczyć go w ramach festiwalowych selekcji Nowych Horyzontów i Transatlantyk Festiwal. Norweski dramat społeczno polityczny przedstawia różne perspektywy tragicznej historii, która doprowadziła do śmierci chłopca na szkolnym boisku sportowym. 

Nasze dzieci

Łowca - to klimatyczny i mroczny argentyński thriller w reżyserii Marco Bergera, jednego z najbardziej znanych twórców kina LGBT („Blondyn”, „Hawaii”, „Wysokie napięcie: mężczyźni” ). W rolach głównych m.in. Lautaro Rodríguez („Mój najlepszy przyjaciel”) i Juan Barberini („Koniec wieku”). Widzowie mogli zobaczyć go w kinach w trakcie zeszłorocznego LGBT Film Festival.

łowca

Lola - to film, który swoją premierę na Outfilmie będzie miał w marcu. W polskich kinach można było go zobaczyć latem zeszłego roku. To nagradzana, belgijska produkcja, która zdobyła dwie statuetki Magritte (belgijski Oscar) dla najbardziej obiecującej aktorki dla Myi Bollaers za najlepszą scenografię, była nominowany co Cesara w kategorii: najlepszy film zagraniczny. Opowieść o trudnej relacji trans-dziewczyny z ojcem, który nie chce jej zaakceptować.

Lola

 

SUBSKRYPCJA
OUTFILM+
  • Oglądasz bez ograniczeń
  • Rezygnujesz, kiedy chcesz
Zobacz więcej

Aktualności