Filmowa miłość - na Walentynki i na co dzień!

Dodano: wt., 2021-02-09 17:33 , ostatnia zmiana: wt., 2021-02-09 18:05

Naszym zdaniem nie ma nic lepszego, niż celebrowanie miłości. Jeśli dodatkowo uwielbiasz filmy - mamy dla Ciebie doskonałą propozycję na romantyczny, walentynkowy seans. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy kolekcję romantycznych filmów, w sam raz na Walentynki!

Filmy romantyczne, te o pierwszej miłości, komedie, które rozśmieszą Cię do łez, czy klasyki kina LGBT - wszystko to znajdziesz w specjalnie przygotowanej przez Outfilm walentynkowej kolekcji filmowej!

Przejdź na naszą dedykowaną, walentynkową stronę klikając TUTAJ i zobacz całą kolekcję filmową.

Walentynkowa kolekcja filmowa 

Filmy o pierwszej miłości, świeżej, nieśmiałej, wrażliwej, można oglądać w nieskończoność! Dla fanów i fanek takich właśnie historii mamy następujące propozycje: 

"Środek świata” - Piękny film ze wspaniałym Louisem Hofmannem, którego znamy z głównej roli w serialu “Dark”. To ekranizacja wydanej w Polsce pod tym samym tytułem książki Andreasa Steinhöfela - jednej z najpopularniejszych niemieckich powieści młodzieżowych ostatnich lat. Opowiada o losach wrażliwego Phila i jego bliskich - zbuntowanej matki Glass, skrytej siostry Dianne, szalonej przyjaciółki Kat i pięknego, tajemniczego Nicholasa.

środek świat

“To tylko przyjaźń” - Nieśmiały i niepogodzony ze sobą Joris oraz otwarty, korzystający z życia Yad, choć stanowią swoje przeciwieństwo, nie mogą oprzeć się wzajemnemu przyciąganiu. Barwna, a przy tym życiowa komedia romantyczna nagrodzona na wielu międzynarodowych festiwalach kina LGBT.

to tylko przyjaźń

“Lato” - Latem, kiedy nie ma szkoły, nuda staje się nie do zniesienia. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Na swoim motorze i w skórzanej kurtce przyjeżdża Lena i świat Anne staje do góry nogami. To nie tylko subtelny film o młodzieńczym zauroczeniu i odkrywaniu swoich pragnień. Opowiada też o odwadze bycia innym szczególnie tam, gdzie wszystko wydaje się być takie samo.

Lato

Są takie filmy, które na dobre zapisały się już na kartach kinematografii. Nazywamy je klasykami, kanonicznymi pozycjami, które znać powinien każdy i każda. Są to obrazy niezwykle szczere, poruszające, zapadające na długo w pamięć - to właśnie klasyki kina LGBT.  Wśród naszych propozycji znajdziecie:

“Carol” to jeden z najpiękniejszych współczesnych filmowych romansów, z niezwykle poruszającymi kreacjami aktorskimi wielkich gwiazd: Cate Blanchett i Rooney Mary. Opowiada historię zakazanej miłości i rozgrywa się w Nowym Jorku na początku lat 50. XX w. Pozycja obowiązkowa!

Carol

“A potem tańczyliśmy” - nominowany do tegorocznej nagrody GLAAD, to poruszająca i niezwykle szczera opowieść o pożądaniu, ambicji i wyzwoleniu. W Cannes otrzymał 15-sto minutową owację na stojąco, podbił serca widzów na całym świecie, a w rodzimej Gruzji - pomimo protestów konserwatywnej części społeczeństwa, bilety na kinowe seanse rozchodziły się w mgnieniu oka.

A potem tańczyliśmy

“Piękny kraj” - w jednej z głównych ról zobaczycie tu odtwórcę księcia Karola z netflixowego serialu “The Crown”, niesamowitego Josha O’Connora. To porównywany do „Tajemnicy Brokeback Mountain”, nagrodzony w Sundance za najlepszą reżyserię, poruszający romans dwóch mężczyzn na dalekiej, angielskiej prowincji.

Piękny kraj

Przygotowaliśmy również coś specjalnego na randkę z aktywistą/aktywistką - są to zarówno filmy fabularne, jak i dokumenty o walce o prawa osób LGBT. Wśród nich znajdują się m. in. “Dumni i wściekli” - jeden z największych brytyjskich przebojów filmowych ostatnich lat, opowiadający historię budowania sojuszu między grupą aktywistów LGBT, a... brytyjskimi górnikami w połowie lat 80-tych! Znajdziecie tu również “120 uderzeń serca”, “Artykuł osiemnasty” i wiele innych, ciekawych i poruszających pozycji.

Propozycji filmowych w kolekcji walentynkowej jest tyle, że będziecie mogli oglądać je nie tylko w walentynkowy weekend, ale przez cały kolejny miesiąc. Proponujemy wprawić się w romantyczny nastrój i zacząć już dzisiaj!

OGLĄDAJ TERAZ!

SUBSKRYPCJA
OUTFILM+
  • Oglądasz bez ograniczeń
  • Rezygnujesz, kiedy chcesz
Zobacz więcej

Aktualności