Demakijaż - Festiwal Kina Kobiet

Dodano: wt., 2020-11-10 14:30 , ostatnia zmiana: wt., 2020-11-24 15:14

Demakijaż to odbywający od pięciu lat w Lublinie festiwal filmowy prezentujący kino kobiet. Od wielu lat widzki i widzowie mogli uczestniczyć w spotkaniach i projekcjach kinowych, w tym roku przenosimy festiwal na Outfilm! Filmy z festiwalowej selekcji będzie można oglądać u nas od 18 do 22 listopada!

5. Edycja Demakijażu – Festiwalu Kina Kobiet w tym roku odbywa się w czasie szczególnie niespokojnym – zarówno ze względu na sytuację epidemiczną, jak i to, co dzieje się wokół ciał, umysłów i emocji kobiet w Polsce. Wierzymy, że tak jak 5 lat temu i tak jak w każdej poprzedniej edycji, Demakijaż tym razem także będzie miejscem, w którym bunt wraz z nadzieją na zmianę wyznaczają kierunki myślenia i wyobraźni naszych widzek i widzów. Hasłem tegorocznej edycji jest ciało. Widzimy je jako pole nieustannej walki, jako nośnik zmiany, jako źródło przyjemności, lęku i pytań – między innymi o tym są filmy, które proponujemy w tym roku. Zapraszamy Was do uczestniczenia w tej filmowej przygodzie, a także w procesie budowania tego Festiwalu przez dyskusje, opowieści i współsłuchanie.

Sekcje krótkich metraży (“Let’s Start the Revolution”, „Karaibskie głosy”) dostępne będą bez geoblokad, czyli niezależnie od lokalizacji widzek i widzów.

Filmy konkursowe (sekcja “Let’s Start the Revolution”) prezentowane będą z oryginalną ścieżką dźwiękową oraz z napisami w języku angielskim i polskim.

Filmy z sekcji „Karaibskie głosy” prezentowane będą z oryginalną ścieżką dźwiękową oraz z napisami w języku polskim.

PROGRAM GŁÓWNY:

(PL): https://tinyurl.com/y5dwvwnw
(ENG): https://tinyurl.com/y4gn7jmd

KRÓTKIE METRAŻE:

#LetsStartTheRevolution
(PL/ENG): https://tinyurl.com/y34nx3ep

„Karaibskie głosy” / “Caribbean Voices”
(PL/ENG): https://tinyurl.com/yxmksw2w (sekcja we współpracy z Hairouna Film Festival: Saint Vincent)

SUBSKRYPCJA
OUTFILM+
  • Oglądasz bez ograniczeń
  • Rezygnujesz, kiedy chcesz
Zobacz więcej

Aktualności