CANNES 2022: KTO ZDOBĘDZIE QUEER PALM?

Dodano: wt., 2022-05-17 12:25 , ostatnia zmiana: wt., 2022-05-17 15:46

Queer Palm to nagroda przyznawana najlepszym filmom LGBT+ podczas Festiwalu w Cannes już od 12 lat. Pierwszą edycję konkursu wygrał Gregg Araki z kultowym już filmem Kaboom.
Zajrzycie do kolekcji WYRÓŻNIONE W CANNES, aby zobaczyć najlepsze z najlepszych!
 

W 2018 roku młody belgijski reżyser Lukas Dhont zrobił ogromne wrażenie swoim pierwszym filmem fabularnym Girl, nagrodzonym Queer Palm, Caméra d’Or i Prix d’Interprétation dla Viktora Polstera. Tegoroczne Close zajmuje się tematami przyjaźni i poczucia odpowiedzialności, przez pryzmat relacji dwóch 13-letnich chłopców, których przyjaźń rozpada się z powodu niecodziennego wydarzenia.

close

Akcja Pacifiction dzieje się wyspie Tahiti, w Polinezji Francuskiej. Wśród mieszkańców nagle pojawia się plotka: zauważono okręt podwodny, którego obecność oznaczałaby wznowienie francuskich testów nuklearnych. W głównej roli zobaczymy Benoît Magimela, znanego m.in. z Loli.
 

pacifition

Premierę na Festiwalu będzie miał Dodo w reżyserii Panosa H. Koutrasa. Twórcę możecie kojarzyć z filmu Xenia, który brał udział w Konkursie Głównym w 2014 i był dostępny na Outfilmie. W Dodo para na skraju bankructwa przygotowuje się do ślubu córki Sofii z chłopakiem z bogatego domu. Ale kiedy dodo, zwierzę, które zniknęło ponad 300 lat temu, nagle się pojawia, granica między rozsądkiem, a szaleństwem się zaciera... 

LISTA POZOSTAŁYCH NOMINOWANYCH

Trzymamy kciuki za tegoroczną edycję i mamy nadzieję, że będziecie mogli zobaczyć najlepsze filmy na Outfilmie!🌈

 

OUTFILM+
  • Największa kolekcja kina LGBT+
  • Premiera w każdą sobotę
Dołącz do nas

Aktualności