10. edycja LGBT Film Festival!

Dodano: czw., 2019-04-04 15:18 , ostatnia zmiana: pt., 2019-04-05 12:03

 

Program rozpoczynającego się właśnie LGBT Film Festival jak co roku obfituje w ciekawe queerowe produkcje z całego świata. I jak co roku, część z nich będziecie mogli zobaczyć także u nas!

Tegorocznym filmem otwarcia jest José. Na festiwalu w Wenecji ten kameralny dramat z Gwatemali (pierwszy film LGBT z tego kraju!) pokonał m.in. „Faworytę” Yorgosa Lanthimosa i „Suspirię” Luci Guadagnino, twórcy „Tamtych dni, tamtych nocy”, zdobywając nagrodę Queerowego Lwa. To poruszający portret młodego, ubogiego mężczyzny, który szuka emocjonalnego spełnienia. Kiedy pewnego dnia przez aplikację randkową poznaje Luisa, w jego życiu pojawia się szansa na prawdziwe zmiany. Na outfilmową premierę trzeba będzie jeszcze trochę poczekać - film pojawi się u nas w listopadzie.

 

Jose

 

Drugim ważnym tytułem tegorocznej edycji jest Sauvage z genialnym, znanym Wam już choćby z Jonasa Felixem Maritaudem (zobaczycie go także niebawem w nowej kolekcji krótkometrażówek). To subtelne, a przy tym wyjątkowo odważne spojrzenie na życie prostytuującego się chłopaka. Za swoją rolę na festiwalu w Cannes Maritaud zdobył nagrodę Rising Star przyznawaną dla najbardziej obiecujących młodych aktorów. Outfilmową premierę planujemy już na 8 czerwca.

 

Sauvage

 

Kolejnym filmem z festiwalu, który niebawem pojawi się na Outfilmie jest Wszystko albo nic. Ten angażujący emocjonalnie, życiowy dramat opowiada o chłopaku, który wikła się w romans z nieco starszym, żonatym mężczyzną. Film miał swoją światową premierę parę dni temu na festiwalu BFI Flare. Na Outfilmie zobaczycie go 22 czerwca.

 

Wszystko albo nic

 

Już niebawem możecie się także u nas spodziewać holenderskiego komediodramatu Tylko przyjaźń.  To opowieść o skomplikowanej miłości dwóch całkiem różnych, doświadczonych przez los chłopaków. Głównym bohaterem jest Joris, który po śmierci ojca nie może poukładać sobie życia. Pewnego dnia poznaje Yada, który sam również próbuje odnaleźć wewnętrzny spokój. Ich historia pokazuje, że miłości nie można kontrolować - ona kontroluje Ciebie. Outfilmową premierę filmu planujemy na 25 maja.

 

Tylko przyjaźń

 

Festiwal rozpoczyna się w Warszawie i Gdańsku, a następnie zawita do Łodzi, Wrocławia, Lublina, Bydgoszczy, Krakowa i Poznania (pełna lista dat i kin dostępna na stronie imprezy). 

SUBSKRYPCJA
OUTFILM+
  • Oglądasz bez ograniczeń
  • Rezygnujesz, kiedy chcesz
Zobacz więcej

Aktualności