Kolekcja

Kino drogi

Motyw podróży to jeden z najstarszych na świecie sposobów konstruowania opowieści. Podczas jej trwania bohater zmienia się, dojrzewa, co w finale okazuje się ważniejsze, niż upatrzony wcześniej cel. Klasyczne dla tego gatunku są filmy, jak „Czarnoksiężnik z krainy Oz”, „Bonnie i Clyde”, „Easy Rider”, a dla kina LGBT „Moje własne Idaho”. W kolekcji kina drogi znajdziecie m.in. kultowy „The Living End”, w którym zbuntowani bohaterowie bohaterowie mierzą się z epidemią AIDS i obojętnością społeczeństwa. Awangardowa, grecka „Xenia” wprost odwołuje nas do „Odysei” Homera, a „Jeszcze raz” ukazuje relację dojrzałego mężczyzny z młodym chłopakiem na tle amerykańskiego krajobrazu.

Xenia

Współczesna grecka odyseja w konwencji realizmu magicznego.

W pionie

Alain Guiraudie akcję swojego nowego filmu umieszcza 
w surowym krajobrazie wyludnionego, pasterskiego departamentu Lozère na południu Francji. Przekazywane z ust do ust, stare legendy o bestii z Gévaudan prowokują młodego filmowca do wyprawy w poszukiwaniu inspiracji do wciąż nienapisanego scenariusza. Zadłużony Leo, 
bez powodzenia próbujący dogonić niedotrzymane terminy, poddaje się płynącemu nurtowi zdarzeń. Spotyka samotnie wychowującą dwóch synów, energiczną pasterkę Marie.

Jeszcze raz

Przystojny biznesmen wraca po latach do San Francisco. Po nocy spędzonej z młodym hustlerem proponuje mu, żeby pojechał z nim na wyprawę do Wielkiego Kanionu. Obiecuje podwójne wynagrodzenie za każdą noc i dodatkowo 1000 dolarów. W zamian za to chłopak ma udawać, że nazywa się Brandon i nie wolno mu zadawać żadnych pytań.

Cztery dni we Francji

Pierre ma 36 lat i jest już znużony monotonnym życiem w Paryżu u boku swojego partnera. Pewnego dnia wymyka się z domu i wyrusza w samotną podróż w nieznane. Przemierza malowniczą francuską prowincję swoim samochodem, a za kompas służy mu tylko Grindr. W międzyczasie jego chłopak Paul rusza za nim, śledząc go przy pomocy aplikacji. Między kochankami rozgrywa się wciągający miłosny pościg.

Jess & James

Jess i James wyruszają w podróż po bezdrożach Argentyny. Uciekają od swoich problemów i korzystają z wolności. W pewnym momencie dołącza do nich Tomás. Wspólna podróż bardzo zbliża ich do siebie całą trójkę.

JESS & JAMES to historia miłosna, kino drogi oraz opowieść o dojrzewaniu osadzona w pięknej Argentynie.

Żniwa

Opowieść o pierwszej miłości dwóch młodych praktykantów na farmie we wschodnich Niemczech. Po ciężkiej pracy na roli, Marco i Jakob jadą na jeden dzień do Berlina. Po tej przygodzie wszystko się zmienia. Sami są zdziwieni tym, że chcą pokazać światu swoje uczucie.