Kolekcja

Blue Monday

Blue Monday to dzień, który według "amerykańskich naukowców" jest statystycznie najbardziej depresyjnym dniem w roku. Wyliczony przez nich na podstawie kilku czynników, przypada na trzeci poniedziałek stycznia - moment, w którym zanika już noworoczny entuzjazm, a do wiosny wciąż jest jeszcze daleko. Aby poprawić Wam w tym niełatwym czasie humor, polecamy Wam najbardziej zabawne i optymistyczne filmy z naszej kolekcji.

Zapraszamy na komedię "Another Gay Movie", której niecenzuralny humor przypomni wam o "American Pie"! Typowego brytyjskiego sarkazmu doświadczycie w filmie coming-of-age "Sweetheart", a eurowizyjnej imprezy w "12 punktów: bombowe kulisy konkursu". Są tu nie tylko komedie, ale też po prostu takie filmy, które niosąc pozytywny przekaz, wywołują uśmiech. Zamiast ciepłej kołderki proponujemy otulający swoim urokiem film "Mascarpone". Jeśli potrzebujecie ciepłego romansu z atrakcyjnymi bohaterami, to doskonałym wyborem będzie "To tylko przyjaźń" i "Wszystkie miłości Elliota"

Mamy nadzieję, że każdy i każda z Was znajdzie tu coś dla siebie!

Środek świata

Siedemnastoletni Phil mieszka z ekscentryczną matką i zamkniętą sobie siostrą w małym miasteczku. Po powrocie z letniego obozu wydaje się, że jego życie wróci do normy - znów zacznie szkołę i będzie spędzał cały wolny czas z najlepszą przyjaciółką. W jego klasie pojawia się jednak zabójczo piękny Nicholas, w którym zakochuje się bez pamięci.

To tylko przyjaźń

Joris jest bardzo przystojnym, choć zamkniętym w sobie chłopakiem, który cały wolny czas spędza ćwicząc na siłowni, jeżdżąc motorem i bawiąc się dronem. Podobają mu się mężczyźni, ale nie do końca akceptuje swoją orientację. Pewnego dnia poznaje energicznego Yada, który właśnie wrócił z Amsterdamu w rodzinne strony. Między dwójką całkiem różnych chłopaków zaczyna rozwijać się uczucie.

Wszystkie miłości Elliota

To nietypowy film. Trochę dramat, a trochę komedia romantyczna o tym, jak trudno znaleźć tego jedynego.

Mieszkaniec Nowego Jorku, pochodzący z Dominikany 21-letni Elliot (Fabio Costaprado) marzy o tym, żeby zakochać się ze wzajemnością. Spotykają go jednak ciągłe rozczarowania – pierwszy facet, przystojny Meksykanin, okazuje się zajęty, następny po trzech dniach traci zainteresowanie, kolejny, latynoski tancerz go-go, boi się trwałego związku.

Upiór w saunie

Hiszpańska queerowa reinterpretacja „Upiora w operze” – jednego z najważniejszych hitów na Broadwayu, najbardziej dochodowego musicalu w historii.

Javi chce marzy o tym, żeby zostać piosenkarzem. Udaje mu się zatrudnić w niezwykle popularnym gejowskim klubie… z saunami. Wkrótce odkrywa jednak mroczną tajemnicę tego miejsca.

Rozśpiewana historia naznaczona pożądaniem, miłością i śmiercią.

Les Bomb

Lauren żyje w szczęśliwym związku z Hailey i w końcu odnalazła odwagę, aby zrobić coming out przed swoją rodziną. W Święto Dziękczynienia chce przedstawić wszystkim swoją dziewczynę. Łatwiej powiedzieć niż zrobić - nie ma czegoś takiego, jak święta z rodziną bez dram i chaosu...

Dramarama

Jest koniec lata '94  i Gene przygotowuje się do ostatniej imprezy z przyjaciółmi z liceum. Jednak zanim grupa wyruszy na studia, Gene postanawia zrobić coming out – ale jest przerażony tym, co mogą pomyśleć jego przyjaciele.

Nostalgiczny, zabawny debiut Jonathana Wysockiego to przejmujący list miłosny do miłośników teatru i intensywnych przyjaźni, które charakteryzują młodość prawie każdego.

Sweetheart

Aspołeczna nastoletnia AJ wie, że jest inna niż wszyscy. A już na pewno nie chce spędzać wakacji nad morzem ze swoją “normalną”, nudną rodziną. Przygotowana na najgorszy tydzień w swoim życiu, poznaje beztroską ratowniczkę - Islę. Między dziewczynami szybko rodzi się więź.

Sweetheart to ekscentryczna i nostalgiczna opowieść o dojrzewaniu i odkrywaniu siebie.

12 punktów: bombowe kulisy konkursu

Rasoul i Tarik byli w najlepszymi przyjaciółmi w dzieciństwie, jednak ich drogi rozeszły się, gdy Tarik wyoutował się w wieku 15 lat i został wykluczony ze swojej muzułmańskiej społeczności. 10 lat później już jako TJ - dumny, tęczowy piosenkarz, chce spełnić swoje marzenie o reprezentowaniu Francji w największym europejskim konkursie piosenki. Rasoul wybrał zaś radykalnie inną ścieżkę i jest członkiem organizacji terrorystycznej.

Mascarpone

Premiera na Outfilmie już miesiąc po premierze kinowej!

Antonio rozstaje się z mężem i musi znaleźć dom, pracę, a przede wszystkim – cel w życiu. Wspierany przez Cristinę, wynajmuje pokój w domu Denisa, zaczyna praktyki w piekarni Luki. Zaczyna stawiać czoła prawdziwej rzeczywistości z pomocą przyjaciół, pasji do słodyczy i... aplikacji do randkowania.