Kolekcja

Azjatyckie

Kino azjatyckie z uwagi na swoją estetykę, tempo i odległy kontekst kulturowy bywa przez zachodniego widza postrzegane jako trudne. Ma też jednak duże grono swoich miłośników, którzy cenią typową dla niego wrażliwość i podejście do uniwersalnych tematów. W naszej kolekcji znajdziecie kilka bardzo ciekawych tytułów pokazujących realia społeczne Wschodu np. Ojciec, syn i inne historie oraz Jak wygrać w warcaby (za każdym razem) oraz niełatwe relacje międzykulturowe (Front Cover). Azjatycka kinematografia słynie również z filmów grozy, czego dobrym przykładem jest filipińska parodia tego gatunku - Remington i klątwa Zombadingów. Warto zobaczyć także Project Yellow - dokument, który mierzy się z problemem dyskryminacji Azjatów wśród gejów na Zachodzie.

Front Cover

Ryan jest młodym, ambitnym stylistą mody i wyoutowanym gejem, który odcinając się od swojego chińskiego pochodzenia, ciężko pracuje na wysoką pozycję w nowojorskim świecie celebrytów. Pewnego dnia szefowa zleca mu ubieranie sławnego aktora z Chin. Początkowo współpraca między żyjącym w zachodni sposób Ryanem, a jego przywiązanym do tradycji klientem układa się bardzo ciężko. Wkrótce obaj mężczyźni zbliżają się jednak do siebie i poznają swoje największe sekrety.

Ojciec, syn i inne historie

Vu studiuje fotografię w Sajgonie. Za dnia uwiecznia malownicze zakamarki miasta, w nocy podgląda neonowy świat klubów i niebezpiecznych rozrywek. Nie rozstaje się z aparatem, który wygląda jak modny retro gadżet, choć tak naprawdę jest prezentem, kupionym u przemytników za ciężkie pieniądze przez ubogiego ojca. Ojca, który snuje już plany wyswatania Vu za dziewczynę z rodzinnej wioski – choć chłopak uczucia kieruje raczej w stronę przystojnego współlokatora.

Jak wygrać w warcaby (za każdym razem)

Zbliża się doroczny pobór do wojska, który w Tajlandii odbywa się na zasadzie loterii. Młody, osierocony Ek, w przeciwieństwie do swojego pochodzącego z bogatej rodziny chłopaka, nie może sobie pozwolić na zapłacenie łapówki i ma duże szanse na to, by trafić do armii. Jego 11-letni brat postanawia zrobić wszystko, żeby do tego nie dopuścić.

Eat With Me

Elliot jest szefem kuchni w upadającej chińskiej restauracji. Wszyscy wokół wiedzą, że jest gejem, poza jego konserwatywnymi rodzicami. Kiedy próbuje jakoś ratować sytuację w pracy, a jednocześnie zaczyna nieśmiało spotykać się z przystojnym niebieskookim Ianem, wydarza się coś, co wywraca jego świat do góry nogami. Pewnego dnia przyjeżdża jego matka, która właśnie odeszła od męża i chce zamieszkać u syna przez kilka dni.

Remington i klątwa Zombadingów

Remington był nieznośnym dzieckiem i wyśmiewał się z "ciot", za co jedna z nich rzuciła na niego klątwę: kiedy dorośnie, zamieni się w geja. Tak też się stało. Kiedy Remington wyrósł na przystojnego chłopaka, pewnej nocy przyszedł do niego zły, homoseksualny duch, który całkowicie go odmienił. Przerażony Remington odkrywa, że przestały go interesować dziewczyny, natomiast zaczął pożądać swoich kolegów.