Kwaśny arbuz /
Fu Guo

Kwaśny arbuz /
Fu Guo

Ocena: 2.8 / 5 (33 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   głos młodych queerowych twórców
  •   znana para hiszpańsko-chińska reżyserów
  •   realia tworzenia relacji i związków LGBT+ w Chinach

Opis

Historia Xiao Chenga, młodego Chińczyka, który prosi przyjaciółkę i jej dziewczynę o pomoc w rozwiązaniu problemu - facet, z którym spędził noc, leży właśnie martwy w łóżku po nadużyciu narkotyków. Sytuacja na pewno nie jest czymś, na co chińskie władze spojrzą łaskawie.

Film został wyprodukowany przez reżyserską parę hiszpańsko-chińską Roberto F. Canuto i Xu Xiaoxi, która od 2011 mieszka wspólnie w Chinach. Tworzą queerowe kino, ich filmy pokazywane były na kilkudziesięciu festiwalach filmowych na całym świecie. W 2014 roku Muzeum Sztuki Współczesnej w Syczuanie poświęca im wystawę. Dzięki temu reżyserzy mogli po raz pierwszy zaprezentować swoje filmy w objętych mocną cenzurą Chinach. Na Outfilmie dostępny jest również film "Toto na zawsze".

Obrazki

Komentarze

Niestety z pzykrością stwirdzam, ze po dlugim czasie subskrybcji już ją anulowałem.Poziom filmów tutaj prezentowanych jest niski zarówno pod względem artystycznym jak ijakości rozdzilczości obrazu,filmy właściwie tylko z lekorem.Brak też zupełnie dobrej gejowskiej erotyki którą lubię,Już dawno zaniechano cyklu Miłość i Seks...Film Kwaśny Arbuz Mierny. Szkoda że Outfilm Się Nie Rozwija.

Na plus filmu - zgrabny tyłek aktora odgrywającego faceta, który zmarł.
No i to byłoby tyle z plusów. Nuuuuda.
Dodatkowo - chyba zlikwiduję subskrypcję, korzystam z wielu platform streamingowych i na wszystkich oglądam filmy normalnie, a na outfilm (nawet nie mówię o HD, nawet jakość 576p!) co kilkadziesiąt albo i kilkanaście sekund buforowanie. Gdyby to była jedyna platforma pomyślałbym, że coś nie tak z moim internetem (światłowodu nie mam), ale inne działają dobrze, a tu się nie da nic obejrzeć przez te ciągłe przerwy na buforowanie.

Poziom filmów na Out Filmie systematycznie spada. Kiedyś regularnie co tydzień był film fabularny. To prawda, że nie zawsze ciekawy ale był. Obecnie OF to głównie shorty, które powinny być dodatkami. Jeśli faktycznie ludzie rezygnują z abonamentu to realnie redakcja ma coraz mniej kasy na zakup nowych produkcji i w rezultacie OF może przejść do historii. Droga redakcjo może warto zamiast shortów dawać normalne filmy - nawet te starsze produkcje. Nie polecam podnoszenia opłat za abonament bo pewnie wzrośnie liczba rezygnacji. Ewentualnie utrzymać tą liczbę shortów - bo zapewne mają swoich zwolenników. Dodatkowo wprowadzać tak jak dawniej co sobotę film fabularny za dodatkową opłatą. Droga redakcjo zróbcie coś z tym serwisem :-) Jeden film fabularny na miesiąc to prosta droga do końca istnienia.
Druga sprawa. Czemu nie ma tu forum gdzie my użytkownicy moglibyśmy przekazywać swoje uwagi i sugestie na temat Out Filmu? Komentarze do poszczególnych filmów to nie jest dobre miejsce na wypisywanie uwag :-)