Hipochondryk /
Hypochondriac

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Hipochondryk /
Hypochondriac

Ocena: 3.1 / 5 (77 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   horror psychologiczny
  •   trzymający w napięciu
  •   idealny na Halloweenowy wieczór!

Opis

Will jest młodym latynoskim artystą wiodącym szczęśliwe życie z kochającym chłopakiem u boku. Po 10 latach nieobecności pojawia się cierpiąca na zaburzenia afektywne matka i burzy świat, który tak skrzętnie budował. Obawiając się, że historia lubi się powtarzać, Will popada w obsesję i rozpacz. Musi stawić czoła własnej psychice, zanim będzie za późno.

W głównych rolach pojawiają się: Zach Villa znany z roli Richarda Ramireza w American Horror Story:1984, Devon Graye - nastoletni Dexter czy Madeline Zima - gwiazda Californication oraz Twin Peaks

"Queerowy horror, który wejdzie ci pod skórę!" Rachel Satto, The Advocate

Komentarze

Idea ciekawa, ale film psychologicznie mało diagnostyczny. Przypomina to bardziej takie psychologiczne science - fiction niż prawdziwą psychopatologię. Tak jak film Interstellar nie ma nic wspólnego z realną fizyką. Czyste S-F.

Kogo Ty chcesz diagnozować filmem? Siebie? Twórców? Czy widzów? Do diagnozy lepiej użyć testów psychologicznych (MMPI2 na przykład).
Hipochondryk spełnia kryteria psychologicznego horroru , posiada ciekawie zbudowany klimat. Obraz rozwijającego się szaleństwa , jest wiarygodny i przekonujący. Polecam miłośnikom queerowych horrorów.
A co filmu Intrstellar ma bardzo dużo wspólnego z fizyką. Po pierwsze do jego produkcji używano prądu, ( fizyka " realna") ;-) . Po drugie był konsultowany przez fizyków teoretycznych m.in przez Kipa Thorna , profesora fizyki teoretycznej w katedrze im. Richarda Feynmana na Uniwersytecie Kalifornijskim, autor książki „Czarne dziury i krzywizny czasu”. , współproducent Interstellar.
A po psychopatologię odsyłam do TVP.

super psychodeliczny klimat i połączenie wątku psychologicznego z horrorem. W sam raz na koniec października!

Halucynacje czy schizofrenię leczą lekarze psychiatrzy, a nie psychologowie, którzy lekarzami nie są. Jeśli Ty lub Twoi bliscy, np. starsi rodzice, mają halucynacje, to może być oznaka chorób neurodegeneracyjnych mózgu, którymi powinien zająć się poza psychiatrą również neurolog. Leczenie halucynacji jest jak najbardziej możliwe, głównie za pomocą tak zwanych neuroleptyków, czyli leków blokujących receptory dopaminergiczne, takie jak D2 czy D4, odpowiedzialne za motorykę czy procesy wytwórcze. Popularnie stosowana Olanzapina nie sprawdza się w przypadku halucynacji przy współwystępowaniu choroby Parkinsona, w takim przypadku lepsza może być Klozapina. Parkinsonizm i jednoczesne halucynacje są objawem między innymi Otępienia z Ciałami Lewy'ego, które jest inną chorobą otępienną niż Choroba Alzheimera. Psycholodzy z odpowiednim przygotowaniem mogą przydać się przy pomiarach funkcji poznawczych (np. test MMSE czy słynny Test Zegara). Badanie Rezonansem Magnetycznym pozwoli wykryć zmniejszony hipokamp odpowiedzialny między innymi za problemy z pamięcią. Na problemy otępienne, z pamięcią, trochę pomagają inhibitory acetylocholinoesterazy, czyli leki takie jak Rivaldo lub Donepex, blokujące enzym rozkładający jeden z podstawowych neuroprzekaźników, acetylocholinę.
Sam film ma klimat i warto go obejrzeć.