Cubby /
Cubby

Premiera 26 czerwca o 20:00

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Cubby /
Cubby

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   cudowna opowieści o przyjaźni dużego i małego dziecka
  •   superbohater wspierający wchodzenie w dorosłe życie
  •   animacja pomagająca uzewnętrznić uczucia bohatera

Opis

Mark - dwudziestosześcioletni mężczyzna ze spektrum autyzmu - opuszcza rodzinne gniazdo i przeprowadza się do Nowego Jorku. Nie ma jednak pracy, mieszkania, perspektyw. Podejmuje się opieki nad 6-latkiem, która szybko przeradza się w prawdziwą przyjaźń. Relacja opiera się na wzajemnym rozwoju kreatywności, wsparciu w niezrozumieniu ze strony rówieśników, które pomagają głównemu bohaterowi w akceptacji samego siebie i kontroli nad swoim "dorosłym" życiem. Świat rysunków, wyobraźni Marka zazębia się z rzeczywistością, staje się jej częścią, tworząc przy tym alternatywnego bohatera Leather Mana - pomoc w drodze do sukcesu w wielkim mieście.

Mark nie wie jak relacje międzyludzkie powinny działać, jest dziwaczny, irytujący, ale przede wszystkim uroczy i dobry dlatego wyruszamy na tę wyprawę - próbę rozwiązania zawiłości dorosłości razem z nim.
Powstało wiele filmów, gdzie bohater wyjeżdża do wielkiego miasta w poszukiwaniu nowego, lepszego życia, ale taki, w którym bohatera-geja przyjacielem jest 6-latek i wyimaginowany superbohater w skórzanej zbroi, ciężko znaleźć.

Na ekranie pojawiają się m.in. Jeanine Serralles ("Kobieta w oknie", "Co jest grane, Davis?"), Matthew Shear ("Alienista", "Historia małżeńska") czy Zachary Booth ("Zostań ze mną")

Zdjęcia