Bonobo /
Bonobo

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Bonobo /
Bonobo

Ocena: 3.6 / 5 (187 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   świetna brytyjska komedia
  •   wolna miłość i hipisowska komuna
  •   kobieta, która niespodziewanie odnajduje to, co dawno straciła

Opis

Judith dowiaduje się, że jej córka porzuciła studia prawnicze i przeniosła się do hipisowskiej komuny. Jej członkowie, zgodnie z zasadami bonobo, unikają konfliktów i zazdrości, cieszą się swoimi ciałami, a wszystkie nieporozumienia łagodzą seksem. Przerażona matka wyrusza, by wybić córce z głowy jej nową ścieżkę życia. Jednak ekscentryczna liderka grupy namawia ją, żeby lepiej poznała zasady komuny i spędziła z nimi chociaż jeden dzień.

W tej błyskotliwej brytyjskiej komedii nic nie jest takie, jakie się wydaje. Nie wszystkim członkom komuny pasuje dzielenie się partnerami ze wszystkimi. Niektórzy wolą tworzyć związki homo, inni hetero. Również Judith ma swój sekret, którego nikt się nie spodziewa. Na ekranie miedzy innymi James Norton ("Małe kobietki", "Obywatel Jones"), Will Tudor ("Gra o tron", "Shadowhunters") i Tessa Peake-Jones w głównej roli.

Obrazki

Komentarze

miała być komedia i rzeczywiście niekiedy jest śmiesznie, ale film dużo bardziej pobudza do wielu refleksji, które już śmieszne nie są. Niestety niekiedy oglądanie bardzo się dłużyło (w zasadzie nie wiem czemu), ale ostatecznie - film jest ok, choć obok komedii to nawet nie leżał.

Nie wszystkie aspekty filmu przemawiają do mnie, więc myślę tylko o tych, które dadzą mi energię, wiarę, siłę i nadzieję. Jeżeli się chce, to można, bez względu na wiek, ograniczenia, kontekst społeczny. Jeżeli się spróbuje na własnej skórze, zmienia się diametralnie punkt widzenia, a więc można okryć coś, co wcześniej umykało bądź było z premedytacją odsuwane, oddalane. Jeżeli chce się otworzyć umysł, wyjść do ludzi, odnaleźć ich - a przede wszystkim siebie - zawsze jest to możliwe, decyzja zawsze należy do mnie. W gąszczu "superprodukcji" o niczym - ta perełka lśni jasnym światłem na firmamencie kina.

Przede wszystkim, intrygujący, wrażliwy, zaskakujący, zabawny, z przyjemnością mi się ten film oglądało. ;) No i wreszcie z polskim lektorem - oby takich najwięcej. :D Choć lubię czytać - książki - to nie bardzo lubię czytać tekstów w trakcie seansu filmu, bo skupiam się na czytaniu niż na obrazie. :D

Pozdrawiam. Wracam do oglądania filmów na Outfilm. ;]