Bixa Travesty /
Bixa Travesty

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Bixa Travesty /
Bixa Travesty

Ocena: 3.0 / 5 (94 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Teddy Award dla Najlepszego Dokumentu
  •   kontrowersyjna, transseksualna artystka
  •   aktywizm i alternatywna kultura

Opis

„Nie chcę penisa, chcę pokoju” - głosi w swoim manifeście Linn Da Quebrada - transseksualna, ciemnoskóra artystka pochodząca z faweli na przedmieściach São Paulo. Jej ojczyzna jest miejscem, w którym nie może czuć się bezpiecznie - to właśnie w Brazylii notuje się co roku największą na świecie liczbę morderstw popełnianych na osobach LGBT. Linn przemawia w imieniu wszystkich wykluczanych, queerowych osób żyjących na marginesie społeczeństwa. Jej bronią jest głos i ciało, które odważnie pokazuje na scenie jako rapująca performerka. Jej wróg to patriarchalne, przesiąknięte rasizmem, seksizmem i przemocą społeczeństwo. 

Fascynujący obraz bezkompromisowej walki o godność w pełnej społecznych podziałów Brazylii. Nagradzany dokument (m.in. Specjalna Nagroda Jury na festiwalu Inside Out w Toronto, nagroda Teddy dla Najlepszego Dokumentu) pokazuje elektryzujące połączenie aktywizmu i alternatywnej kultury. Przyglądając się głównej bohaterce także od prywatnej, bardziej delikatnej strony, przedstawia powody jej scenicznego radykalizmu i podejścia do cielesności.

 

 

Obrazki

Komentarze

kolejny zdegenerowany, wulgarny, lewacki pasztet. Berlinska propaganda dla zwichrowanych...

Drogi Nodkerze cóż zwiodło cię na stronę outfilmu.pl? Dla ciebie film to wyłącznie propaganda. Tymczasem Bixa to przede wszystkim film o człowieku i o tym jak zmaga się z konfliktem między sferą emocjonalną i cielesną, o tym co to dla oznacza i jakie ma konsekwencje.

To nie jest forum polityczne! Slowa propaganda uzywasz w co trzecim swoim komentarzu.
Twoje komentarze fimow, ktorych nie rozumiesz to: zenada, oblesny badziew, oblesna patola, co za belkot, naiwne bzdury, chaotyczna sieczka, gowno dla psychopatow itp, itp.
Zal mi Ciebie, bo zdegenerowany to jest Twoj mozg jadem, ktorym plujesz w swoich komentarzach.

Coś niesamowitego... to nie jest oczywiście film dla każdego. Trudny, mądry. Gdyby była okazja żeby zobaczyć ją w Polsce, to bilet kupuję pierwszy. Niesamowita osobowość. Polecam.

Jak żyć w obcym ciele? A no, trzeba i już! Każdy szuka swojego sposobu. To kim jest a kim się czuje, ściśle
warunkuje jego działania, a one ukierunkowane są na przetrwanie w tym nietolerancyjnym świecie. To jego sposób! Ciekawy film o świecie, który jest obok nas.

Dotrwaja do końca tylko bardzo zdesperowani widzowie.Nawiązując do słów głównego bohatera(rki) i jego (jej) protest-songu-pieprzy jak postrzelona fiutem.

O ile nie przemówiły do mnie performance'y de Quedabra, o tyle jej manifesty odnośnie płci i postrzegania kobiety w społeczeństwie, owszem!!!

Zobacz także