Castanha /
Castanha

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Castanha /
Castanha

Ocena: 3.0 / 5 (41 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   połączenie filmu fabularnego i dokumentu
  •   poetycki portret niezwykłej osobowości
  •   nagradzany na międzynarodowych festiwalach

Opis

João Carlos Castanha ma 52 lata i wciąż mieszka ze swoją matką. W ciągu dnia opiekuje się nią i pracuje jako aktor grając epizody w filmach. Noce spędza w klubach jako drapieżna i kobieca Maria Helena Castanha. Dopiero ta rola sprawia, że mężczyzna odżywa, zapominając o samotności i postępującej chorobie.

Przejmująca opowieść, w której rzeczywistość miesza się z fikcją. Reżyser filmu, Davi Pretto, poznał João Carlosa Castanhę realizując swoją dyplomową etiudę. Zafascynowany jego osobą, postanowił opowiedzieć o nim w swoim pełnometrażowym debiucie. Po kilku miesiącach intensywnej znajomości, zaczął pisać scenariusz zainspirowany codziennym życiem swojego bohatera. Wyłania się z niego portret niezwykłej jednostki walczącej ze starością, samotnością i cierpieniem. 

Film miał swoją światową premierę na Berlinale w sekcji Panorama. Zdobył duże uznanie na międzynarodowych festiwalach (m.in. Najlepszy Film w konkursie Nowych Trendów festiwalu w Rio de Janeiro i Najlepszy Aktor na festiwalu w Las Palmas). 

Obrazki

Komentarze

A ja dałem radę :) Przyznaję - film jest pokręcony, ale na tyle magnetyczny, że utrzymał mnie przy monitorze. Czy to się komuś podoba czy nie: STAROŚĆ DOPADNIE NAS WSZYSTKICH

Fabularyzowany dokument. Przejmujący obraz starzejącego się człowieka, dla którego scena zawsze była rajem i pewną odskocznią od wszystkiego. Istotne pokazanie tego, w jakim stopniu próbujemy sobie radzić - przecież starość czeka na każdego, niezależnie od orientacji.

Zobacz także