Dom Chłopców /
House Of Boys

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Dom Chłopców /
House Of Boys

Ocena: 4.5 / 5 (354 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Wielka miłość, która nie zawsze ma swój szczęśliwy koniec.
  •   Początki AIDS na świecie - letkura obowiązkowa!
  •   Doskonała muzyka i obraz klubów gejowskich lat 80-ych.

Opis

Odważny i wzruszający film. Szalona zabawa w atmosferze lat 80-ych, ale też wielka tragedia, kiedy umiera ktoś, kogo kochasz najmocniej na świecie.

Dom chłopców to emocjonująca opowieść o buncie młodości i brutalnych doświadczeniach dorosłego życia. Znakomita muzyka w wykonaniu Dangerous Muse oraz doskonałe kreacje Udo Kiera (znanego z filmów Gusa Van Santa, Wima Wendersa czy Larsa Von Triera) i wielokrotnie nagradzanego Stephena Fry’a gwarantują niezapomniane przeżycia.

Jest rok 1984. Frank ma 18 lat. Ucieka z domu i wyjeżdża do legendarnego Amsterdamu. Zatrudnia się w klubie ze striptizem. Trafia na niekończącą się imprezę z doskonałą muzyką, dużą ilością alkoholu, namiętnego tańca i seksu. W Domu Chłopców poznaje przyjaciół, jak z filmów Almodovara: Angelo, który odkłada pieniądze na operację zmiany płci, przystojnego graficiarza Deana czy wreszcie właściciela klubu, samą Madame. Wśród nich jest też Jake, dla którego Frank kompletnie traci głowę.

Tymczasem do Europy dociera nieznana wcześniej, przerażająca choroba - AIDS.

Obrazki

Komentarze

w 1988 chciałem pracować za granicą w hospicjum dla pacjentów z AIDS. Nie wyjechalem z kraju na stałe, ale też nie pojawiły się hospicja dla takich pacjentów. Szkoda, może kiedyś spożytkuję swoją energię. A a propos filmu - bardzo dobry!

Warto

Zamiast używać zbędnych słów, napiszę tylko, że nie będziecie żałować, jeśli zdecydujecie się zobaczyć ten film. To jeden z tych nielicznych, które zostają w pamięci na zawsze. Sprawdźcie zresztą sami.

Pozycja chyba obowiązkowa. Kawałek rodzinnej historii, ale nie ckliwie przedstawionej.

Taki sobie

Zbyt sztampowo zrobiony film. Dla gejów (niektórych) może być interesujący. Dla hetero z pewnością nie.

Nie bądź wyrocznią ML

A ja uważam, że ten film powinien być obowiązkowo w programie nauk przedmałżeńskich bo jego przesłanie jest ponadczasowe

naprawdę warto obejrzeć.

na mnie film zrobił wielkie wrażenie, trudno to opisać, po prostu ten film się przeżywa. Film zrobiony w taki sposób, że naprawdę można zrozumieć tamte czasy, początki AIDS i towarzyszące temu obawy.

Jeden z lepszy filmów gejowskich to na pewno

Najlepszych jak dla mnie film na outfilm wzruszyłem się .W klimacie mojego ulubionego filmu,, FILADELFIA '' Jeden z lepszy filmów gejowskich to na pewno.Wiem co pisze ponieważ obejrzałem takich filmów około120

Dałbym 10 gdybym mógł ocenę będzie kiedyś to klasyk kina LGBT gorąco polecam warto obejrzeć

Beznadziejne. Wulgarne. Chamskie. Żenujące.

Już pierwsza scena zniechęciła mnie do dalszego oglądania filmu...bowiem na samym wstępie reżyser serwuje nam scenę pustego seksu - prostego, zwierzęcego aktu fizycznego, mającego zaspokoić te najbardziej prymitywne żądze...i to w toalecie szkolnej. Nie jestem fanem tego typu obrazów. Wolę komedie romantyczne od pseudo-"dramatów" ludzi którzy przez swoją próżność i pustość sami się na nie skazali. Na koniec pozostało jedynie współczucie dla głupoty, ale i konającego. Nie polecam ludziom myślącym sercem, tylko fiutem.

Seks jest częścią życia ludzkiego.

seks jest częścią życia ludzkiego ja nie myślę fiutem a potrafię docenić ten film muzykę.Ukazane jest życie chorego na AIDS takie właśnie było życie w latach 80 i początkach lat 90 .Queer as folk tez by nie był kultowy to pierwszy serial który łamie tabu seksu gejowskiego filmie w heretyckich filmach mamy co raz seks w komediach dla czego my mamy odczuwać w strętw do naszego seksu seksu na filmie .

gdzie się Ty chowałeś??????????????????

Ty chyba nie znasz życia. Użycie słów próżność i pustość wobec tych chłopców to podłość albo głupota gdybyś ich użył wobec rodziców tych chłopców to byłoby bardziej zrozumiałe a tak podejrzewam, że nie zrozumiałeś przeslania tego filmu albo brak Ci uczuć wyższych!

filmm Bardzo dobry

Dobry film doceniam Muzykę pomysł tym bardziej że oparty na faktach.
Niestety sam jestem nosicielem Wirusa HIV.
Kiedy oglądałem ten film bardzo się wzruszyłem 2 części filmu,
1. Młodego chłopaka kiedy nie ma gdzie się podziać i zostaje przygarnięty do klubu gejowskiego jako stritizer i musi zarobić na siebie i na klub oraz jeszcze opłacić tkzw czynszowe dowiadujemy się jak naprawde jest do dziesiaj.
2. To pokazanie jak Virus HIV działa kiedy się nie leczymy lub poprostu leki nie działają ale nie tylko to jest ważne. Ważne było to że zostało pokazane jak społeczeństwo traktuje ludzi z HIV ile osób nagle znika i kto zostaje przy tej osobie. a to tylko mały Virus który obecnie nie ma możliwości jej wyleczenia.

Rewelka

Cholernie dobry film ukazujący sens miłości, tego nam ludziom własnie potrzeba

Rewelacja

Rewelacyjny film, mogę polecić go każdemu.
Film pełen emocji, wzruszeń, zabawy, miłości......
Resztę sobie dopowiecie jak obejrzycie film, bo NAPRAWDĘ WARTO.
Jestem osobą, która nie zdradza, co będzie w filmie, bo to zawsze jest bardziej ekscytujące jak sam się dowiadujesz szczegółów i "odkrywasz" film.

Mam bardzo dobrą prpozycję na outfilm film biograficzny

Mam bardzo dobrą prpozycję filmową Pedro Z 2008 roku na festwalu w Toronto Film Festival Berinalne 59 panorama http://www.filmweb.pl/film/Pedro-2008-496647

http://www.imdb.com/title/tt1281383/

dystrybutor Wolfe Video judaszowego pocałunku

http://wolfeondemand.muvies.com/?search=Pedro

Distributed by Wolfe Video

Gra tam Hale Appleman z ,, Szeregowiec Romeo ''

Pięknie...

i czasem boląco realistycznie pokazana historia. Film, który się przeżywa razem z jego bohaterami, wzrusza i daje do myślenia.

ten film to najwyższa półka!

Dla mnie ten film jest wyjątkowo piękny i prawdziwy. To perła wśród filmów outfilm.

Wzruszające i prawdziwe...

Piękny i wzruszający film. Tak prawdziwy, że chyba każdego chwyci za serce. Nie udało mi się powstrzymać łez... Może i miałam kilka uwag, ale po obejrzeniu wydają się mało ważne. Film wart obejrzenia.

Zobacz także