Adam /
Adam

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Adam /
Adam

Ocena: 3.1 / 5 (30 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Zdobywca wielu festiwalowych nagród, prezentowany na Sundance
  •   Świetna obsada
  •   Ciekawe spojrzenie na nowojorską scenę trans

Opis

Prezentowany na Festiwalu Sundance, nagrodzony na Festiwalu Outfest i czeskim Festiwalu Mezipatra „Adam” to inteligentny i przewrotny komedio-dramat.

Nastoletni Adam spędza swoje ostatnie licealne wakacje w Nowym Jorku u swojej starszej siostry, zaangażowanej w lokalną scenę trans. Na jednej z imprez przez pomyłkę zostaje wzięty za trans chłopaka. Nie prostuje tego natychmiast, żeby zostać łatwiej zaakceptowanym w nowym towarzystwie. Jednak kłamstwo z biegiem czasu staje się coraz trudniejsze do utrzymania.

Reżyserem filmu jest trans mężczyzna Rhys Ernst znany z serialu „Transrodzic”. W produkcję zaangażował się James Schamus (trzykrotnie nominowany do Oscara, producent „Tajemnicy Brokeback Mountaim” i filmu „Przyczajony tygrys, ukryty smok”) oraz Howard Gertler (nominowany do Oscara za „Jak przetrwać zarazę”, producent „Shortbusa”). Występują między innymi Bobbi Salvor Menuez (“Zwierzęta nocy”), Leo Sheng („Słowo na L: Generacja Q”), Chloe Levine („The OA”), Margaret Qualley („Pewnego razu w Hollywood”) i Ana Gasteyer („Wredne dziewczyny”).

Zdjęcia

Komentarze