Adam /
Adam

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Adam /
Adam

Ocena: 3.5 / 5 (108 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Zdobywca wielu festiwalowych nagród, prezentowany na Sundance
  •   Świetna obsada
  •   Ciekawe spojrzenie na nowojorską scenę trans

Opis

Prezentowany na Festiwalu Sundance, nagrodzony na Festiwalu Outfest i czeskim Festiwalu Mezipatra „Adam” to inteligentny i przewrotny komedio-dramat.

Nastoletni Adam spędza swoje ostatnie licealne wakacje w Nowym Jorku u swojej starszej siostry, zaangażowanej w lokalną scenę trans. Na jednej z imprez przez pomyłkę zostaje wzięty za trans chłopaka. Nie prostuje tego natychmiast, żeby zostać łatwiej zaakceptowanym w nowym towarzystwie. Jednak kłamstwo z biegiem czasu staje się coraz trudniejsze do utrzymania.

Reżyserem filmu jest trans mężczyzna Rhys Ernst znany z serialu „Transrodzic”. W produkcję zaangażował się James Schamus (trzykrotnie nominowany do Oscara, producent „Tajemnicy Brokeback Mountaim” i filmu „Przyczajony tygrys, ukryty smok”) oraz Howard Gertler (nominowany do Oscara za „Jak przetrwać zarazę”, producent „Shortbusa”). Występują między innymi Bobbi Salvor Menuez (“Zwierzęta nocy”), Leo Sheng („Słowo na L: Generacja Q”), Chloe Levine („The OA”), Margaret Qualley („Pewnego razu w Hollywood”) i Ana Gasteyer („Wredne dziewczyny”).

Obrazki

Komentarze

Jeden z lepszych filmów na Outfilmie! Zabawny, trzymający w napięciu. Ciekawe spojrzenie na LGBT+ od strony hetero cisseksualnego młodego chłopaka. Nożna się zobaczyć, jak w lustrze. Świetnie wypunktowane smaczki homo - trans świata widziane oczami heteryka. Pierwszy gejfilm, jaki widziałem, w którym bohaterem jest hetero nastoletni chłopak. Ze swoimi problemami dojrzewani - w mniejszości w homo świecie - z problem hetero-wyaoutowania. Przewrotne i ciekawe. Alternatywa dla kolejnego, ckliwego filmu o homo nastolatku, którego nikt nie rozumie :)

Podobał mi się ten film. Pozwolił mi spojrzeć z nowej perspektywy na problemy z jakimi mierzą się osoby transpłciowe. Podobasz się komuś wydaje się że, ty jemu też ale masz obawę że jeśli odkryje że twoje genitalia wyglądają inaczej niż się tego spodziewa to wasz związek się skończy. A wszystko opowiedziane w przewrotny sposób z perspektywy heteroseksualnego cispłciowego chłopaka

Napisy powstały chyba przy użyciu automatycznego translatora, tyle w nich wpadek – najzabawniejszy przykład to "sub" w klubie BDSM przetłumaczone jako "zastępstwo"...

Dziwny pomysł na problem scenariuszowy... Szyty mocno grubymi nićmi. Jednak: do obejrzenia! 🍟