Nikt nie wie

5/5 najlepszy film, jaki się do tej pory pojawił na OUTFILM. To rasowe kino psychologiczne, nie przegadane, żadnego lukru czy fałszowania rzeczywistości. Kino świetnie skrojone, historia jakich tysiące, ale poprowadzona tak dokładnie i z taką głęboką analizą postaci i całego otoczenia, że trudno o lepszy portret krytyczny całej kultury patriarchatu. Doskonale zagrany, świetnie zobrazowany, poprowadzony od strony reżyserskiej genialnie. Napięcie od początku do końca utrzymane tak, że do ostatniej sceny mamy wiarę w inne zakończenie tej historii.

Czarne serce

Oglądając ten film, Też od razu pomyślałem o różnych odmianach brudu... Ta porowatość i bezwzględnie rynsztokowa prawda nadają mu szczególnego wyrazu.

Pole maków

Dokładnie tak, jak to zresztą bywa najczęściej w rumuńskim kinie, które jest po prostu bardzo dobre! Polecam "Pozycję dziecka" - świetny film o tym, jak dzieciak z bogatej rodziny popełnia wypadek samochodowy i rodzice próbują zafałszować tą historię przed policją. W ruch idzie kasa, korupcja i dylematy moralne. Kino rumuńskie od lat bije na głowę wiele innych kinematografii. Polecam też film pt. "Jak chcę klaskać to klaszczę" o rumuńskim poprawczaku.