Serce z kamienia /
Hjartasteinn

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Serce z kamienia /
Hjartasteinn

Ocena: 4.3 / 5 (371 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   przyjaźń i odkrywanie swojej seksualności
  •   zapierające dech zdjęcia Islandii
  •   film obsypany nagrodami

Opis

Thór i Christian znają się od małego i są najlepszymi przyjaciółmi. Dorastając w małej wiosce, w której nic się nie dzieje, spędzają czas głównie na wspólnym włóczeniu się po okolicy. Stopniowo obaj zaczynają odkrywać budzącą się w nich seksualność - jeden zainteresuje się pewną dziewczyną, a drugi zda sobie sprawę, że czuje coś więcej wobec swojego przyjaciela.

„Serce z kamienia"  to film zainspirowany młodością samego reżysera, który powraca do czasów swoich chłopięcych inicjacji w miejscu o silnym i surowym wzorcu męskości. Obsypany nagrodami dramat przedstawia intymny świat dwóch wrażliwych nastolatków na tle zapierającej dech w piersiach północnej natury.

Zdobywca ponad 30 międzynarodowych nagród i wyróżnień: Nagrody Lorens na MFF w Göteborgu 2017, Srebrnego Aleksandra na MFF w Thessalonikach 2016, Nagrody za Najlepszą Reżyserię oraz Jury Ekumenicznego na 32. Warszawskim Festiwalu Filmowym 2016, Nagrody podczas MFF w Chicago 2016.

Obrazki

Komentarze

Film niezwykłej urody. Świetny scenariusz. Gwiazdorskie aktorstwo głównych bohaterów. Wspaniałe zdjęcie. Dobra muzyka. Dla takich filmów warto być na out filmie.

Bardzo dobry film. Dla mnie drugi najlepszy fil m po Call me by your name. I piękna Islandia w tle!

Zaniemówiłam. Pokazane problemy, walka z nimi, uczucia, emocje... Jedyny film, na którym się aż tak wzruszyłam (pomijając "Jonasa" ). Postać Thora jest świetnie zagrana - Christiana również. Całość jest utrzymana w takim klimacie, że chce się to oglądać całą wieczność, a te dwie godziny wydają się być minutami.
Cudowny.

Wzrastanie nie jest takie proste. Pełne spektrum doznań i emocji , które wywołują szereg uczuć i związanych z nimi lęków i obaw, ale także i nadziei na piękne i nieznane. Ciekawy film , ładnie zmontowany, klimatyczny i warty obejrzenia.

Piękny film, trzyma w napięciu. Spodziewałem się ciut innego zakończenia. Szkoda, że taki krótki. Polecam.

Bardzo dobre kino. Znakomicie poprowadzeni aktorzy. Nie wiadomo w jakim czasie wszystko się dzieje. Pięknie zarysowane postaci głównych bohaterów. Dramat który się tu rozgrywa jest niezwykle prawdziwy.

Piękny film. Nie oszukuje, prawdziwy. Zakochany Christian mógł kilka razy być złym na Thora, a nigdy nie powiedział mu złego słowa. Piękna miłość.

Powiedziałbym, że to wspaniały, wyjątkowy dramat z gejem w stylu "Dzieci z Bullerbyn", jednak nie przejdzie mi to przez gardło ze względu na dużą ilość okrutnych scen mordowania zwierząt, a co za tym idzie, zapewne, okrutnie zamordowane zwierzęta do celów filmu. Ponadto, już na początku filmu jest niewiarygodnie, bo dzieciaki leżakują na ptasich odchodach, czego mieszkańcy nadmorskiej miejscowości by nie zrobili...

skrajna patologia. jestem w szoku ze ludziom to sie podobalo. obym takiego elelemntu na swojej drodzenie spotkal. film jest wylacznie o mordowaniu zwierzat i byciu skrajnie agresywnym. jak taka szmira moze sie ppodobac! jak w tym kraju polacy moga wytrzymac. latwiej z wariatami w tworkach niz z islandczykami.

Daję 5/5 !!!Przepiękny!!…

Daję 5/5 !!!Przepiękny!!!Emocjonalny!!Bardzo się wzruszyłam.Dla tych co jeszcze nie wdzieli {Naprawdę Warto Obejrzeć!!!

Film piękny, życiowy, moim zdaniem najlepszy na outfilmie. Świetna fabuła, aktorzy , ciekawy i głęboki, ze smakiem. I te krajobrazy Islandii...

Zobacz także