Sensei /
Sensei

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Sensei /
Sensei

Ocena: 4.0 / 5 (161 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   gejowskie “Karate Kid”
  •   klimatyczne kino nawiązujące do klasycznych produkcji
  •   przełamuje stereotypy

Opis

Połowa lat 80-tych, Karen O'Neil wraca do rodzinnego miasta po wieloletniej nieobecności. Zgadza się potajemnie trenować w sztukach walki młodego chłopaka, który jest prześladowany i nękany za to, że jest gejem. Trenerka karate musi zmierzyć się z własną historią i upiorami z przeszłości, a jej młody uczeń przezwyciężyć lęk i nauczyć się bronić przed nienawiścią i małomiasteczkową bigoterią.

Obrazki

Komentarze

Ciekawy, wzruszający i mądry film. Problemy, które porusza są, niestety, nadal aktualne...

Pierwsze skojarzenie - gejowski Karate Kid, z całym bagażem tego klasyka z lat 80tych - sztampowa historia, przejaskrawione do bólu stereotypów postaci i sytuację, powodujące ściskoszczęsk zażenowania. Mamy tu wszystko - wrażliwego, prześladowanego przez małomiasteczkowych zbirów geja, szkolnego white power zabijakę, uprzedzonego księdza rasistę i całe mnóstwo niesprawiedliwości. Do tego przewidywalna w stu procentach fabuła i bardzo przeciętne aktorstwo. Niemniej film dość dobrze pokazuje sytuację branży w erze raczkowania emancypacji LGBT i fazy całkowitego niezrozumienia epidemii HIV a uczynienie głównej bohaterki nosicielką wirusa ma być elementem edukacyjnym pod tytulem - nikt nie jest bezpieczny i wszyscy muszą uważać. I tylko dlatego warto ten film zobaczyć bo z filmowego punktu widzenia - słaba trojeczka.

mnie podobał się jako całość, chociaż oczywiście wątek AIDS bardzo istotny - bez wątpienia WSZYSCY MUSZĄ UWAŻAĆ!!! Wbrew pozorom AIDS (chociaż już nie mówi się o tym głośno) wciąż występuje i tak - jak tu słusznie pokazano - często nie ma nic wspólnego z seksem. To nie jest naciągana historia...

porównanie z Karate Kid jest mocno krzywdzące, a film jest bardzo dobry - zrobił to, co trzeba w mojej głowie.... POLECAM

Polecam Niestety rządzący naszym krajem marzą żeby u nas wróciły te czasy szykan i nietolerancji wobec LGBT

Mądry, piękny i wzruszający film... Trochę przegięty formalnie, ale to nie jest ważne...

Naiwne to, żeby nie powiedzieć głupie. Psychologia na poziomie kącika porad w tabloidzie. Aktorzy recytują zamiast grać. Akcja polepiona z epizodów, postaci przewidywalne do bólu. Zero tematu LGBT - bohater ma tylko nalepkę "gej". Film jest właściwie o niej, a nie o nim. AIDS ujmowane jako zaraza. Wymowa filmu jest jednak optymistyczna , choć to optymizm tani jak barszcz. Schemat, a nie dramat.

CUDOWNY FILM. Wzruszający, skłaniający do refleksji nad życiem, samym sobą. CUDOWNY. Obejrzałem wiele, a ten jest jednym z przodującym. Polecam czystym sercem.

Polecam, piękna wzruszająca historia, w końcówce poleciała mi łza, muszę go zobaczyć jeszcze raz

Poruszające tematy jak AIDS i homofobia.Jednocześnie film o przyjaźni i szacunku.Warto uczyć się sztuk walk,po to chociażby ,żeby komuś spuścić manto.Chociaż respektu się nauczą.

Zobacz także