Włoskie produkcje kinematograficzne wyróżnia niesamowity klimat i ekspresja. Prezentujemy kolekcję włoskich filmów LGBT+, które przeniosą Was do tego malowniczego i pełnego energii miejsca.
Podróż zacznijmy od filmu "Mascarpone" - ten kulinarny przystanek to słodka komedia o poszukujących swojego celu w życiu pięknych 30-latkach. Włoski design i niezwykły klimat lat 70-tych zobaczycie w “Gorzkich Latach” - jest to biografia Mario Mieli i historia ruchu LGBT w jednym. Polecamy też kultową komedię z queerowym wątkiem, która doczekała się następców w wielu innych krajach, również w Polsce - "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie". Buon appetito!
Mascarpone
Premiera na Outfilmie już miesiąc po premierze kinowej!
Antonio rozstaje się z mężem i musi znaleźć dom, pracę, a przede wszystkim – cel w życiu. Wspierany przez Cristinę, wynajmuje pokój w domu Denisa, zaczyna praktyki w piekarni Luki. Zaczyna stawiać czoła prawdziwej rzeczywistości z pomocą przyjaciół, pasji do słodyczy i... aplikacji do randkowania.
Zabierz mnie do domu
Antonio i Agostino dorastają w małym Sycylijskim miasteczku, marząc o ucieczce i zwiedzaniu świata. Ich drogi ponownie się krzyżują, gdy Anto dostaje wiadomość, że jego rodzinny dom ma zostać zlicytowany. Odszukuje dawno niewidzianego przyjaciela i wyruszają razem do Włoch. Podróż ciężarówką przez malowniczą Europę wypełniona zostaje niedokończonymi wcześniej rozmowami i skrywanymi uczuciami.
J'ador
„Zagrajmy w grę” - mówi na boisku piłkarskim jeden chłopak do drugiego, po czym maluje na jego czole napis „J’ador”. To Lauro - lider grupy młodych chłopaków i Claudio - 15-sto latek, który chce dołączyć do paczki. Jednak zdaniem chłopaków Claudio pachnie jak młoda dziewczynka i nie jest gotowy na zadania, którymi się zajmują - wspieranie skrajnie prawicowej, faszystowskiej włoskiej partii politycznej.
Gorzkie lata
Nazywał się Mario lub - jeśli wolisz - Maria.
Mario Mieli był czołową postacią włoskiego ruchu gejowskiego lat siedemdziesiątych. Był aktywistą, intelektualistą, pisarzem i performerem, kluczową postacią we włoskiej panoramie kulturalnej w tamtym czasie. Choć prowokował i był innowatorem, dziś jego myśl została całkowicie zapomniana. Skomplikowane relacje z rodzicami, rodzący się ruch walki o prawa osób LGBT, intensywna i trudna historia miłosna i wczesna śmierć - wszystko to składa się na poruszający, filmowy portret Maria.
Przeklęta wiosna
Nina z rodzicami i bratem muszą przeprowadzić się z centrum na obrzeża Rzymu. Zagubiona w nowej szkole poznaje Sirley – nieprzewidywalną i pewną siebie dziewczynę z sąsiedztwa. Między dziewczynami szybko nawiązuje się więź, która zmieni ich nastoletnie życie.
„Przeklęta wiosna” opowiada o pierwszych miłościach ze szkolnych ławek. Film jest pełen nostalgii do włoskich lat 90, muzyki odtwarzanej na wakacjach z rodziną, zawiązywania przyjaźni, zabaw na podwórku.
- Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze