Mój ojciec /
Retablo

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Mój ojciec /
Retablo

Ocena: 4.1 / 5 (168 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   wyjątkowo emocjonalny i pełen napięcia
  •   obraz życia na odciętej od świata peruwiańskiej prowincji
  •   zdobywca wielu nagród na najważniejszych festiwalach

Opis

Czternastoletni Segundo i jego rodzice mieszkają w małej wiosce w peruwiańskich Andach z dala od cywilizacji. Jego ojciec zajmuje się tworzeniem tradycyjnych ozdobnych ołtarzy i stopniowo uczy syna swojego fachu. Chłopak ma jednak inne marzenia - najchętniej uciekłby ze swoim najlepszym przyjacielem i poszukał pracy w mieście. Pewnego dnia staje się jednak coś niespodziewanego, co całkowicie zmienia życie Segundo.

„Mój ojciec” to opowieść o dorastaniu i stawaniu się mężczyzną na oddalonej od cywilizacji, górskiej prowincji Peru. Pokazuje, z jak wielką presją wiąże się tam życie osób homoseksualnych. To także wyjątkowy portret relacji ojca z nastoletnim synem, która w kulminacyjnym dla chłopaka momencie zostanie wystawiona na ogromną próbę.

Film zdobył szereg nagród na najważniejszych światowych festiwalach - m.in.  nagrodę Teddy za najlepszy debiut i specjalne wyróżnienie Jury na festiwalu w Berlinie. W Polsce nominowany do nagrody dla najlepszego filmu na Netia Off Camera.

 

 

Zdjęcia

Komentarze

Co za kino! Doskonałe w każdej minucie. Wczoraj Islandia i Serce z Kamienia, dzisiaj Peru ... historia z poniekąd podobną puentą, dwa różne światy i to samo uczucie zachwytu. Oglądajcie!

Znakomity film. Reżyseria, scenografia, dialogi...wszystko najwyższej klasy sztuki filmowej. Oby więcej takich filmów tutaj. Pamiętacie „Pod prąd "? To film tej klasy!

Łał film trudny w odbiorze taki twardy jak kamień , ostry jak nóż , może uszkodzić , niezłe zakończenie

Bardzo dobre kino z bardzo egzotycznego miejsca. I bardzo dobry przykład braku tolerancji w najczystszej postaci w kraju - nomen omen - ultra katolickim, który powinien być przepełniony chrześcijański miłosierdziem i miłością bliźniego. Jak u nas:)
Znakomity wizualnie i aktorsko i przejmujący do bólu. Trudno będzie wyrzucić z pamięci.