Krewetki w cekinach /
Les Crevettes Pailletées

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Krewetki w cekinach /
Les Crevettes Pailletées

Ocena: 4.4 / 5 (620 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   filmowy hymn dla tolerancji
  •   znakomity, łamiący stereotypy humor
  •   Geoffrey Couët znany z filmu „Paryż 05:59”

Opis

Sportowa gwiazda i francuski mistrz olimpijski Matthias Le Golf pozwala sobie na homofobiczną uwagę podczas telewizyjnego wywiadu. Żeby być dopuszczonym do nadchodzących zawodów, musi przeprosić za swoją wypowiedź oraz… przygotować Krewetki w cekinach, amatorską gejowską drużynę piłki wodnej, do międzynarodowych rozgrywek Gay Games. Jednak ani Matthias, ani Krewetki nie są na to przygotowane.

„Krewetki w cekinach” to komedia, która zręcznie żongluje stereotypami i przeplata wzruszenie ze śmiechem. Podbiła serca francuskiej widowni przyciągając do kin w pierwszy weekend ponad 220 tysięcy widzów. Krewetki w cekinach inspirowane są prawdziwą drużyną waterpolo, Crevettes Pailletées. Gay Games odbywają się od 1982 roku i nawiązują do Igrzysk Olimpijskich. Są otwarte dla wszystkich, bez względu na orientację.

W czasach, gdy z gejów, lesbijek, biseksów i transów robi się jednorodnego tęczowego wroga, wydumaną ideologię sprowadzoną do obco brzmiącego akronimu LGBT, być może bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy filmów mówiących o tym, że homospołeczność bynajmniej nie jest homogeniczna. A z drugiej strony - że różnice wynikające wyłącznie z orientacji to żadne różnice. Je suis Crevette! - Piotr Dobry, Magazyn KINO

 

Obrazki

Komentarze

Na prawdę świetny. Humor przez cały film. Motywem podróży i klimatem nawiązuje do "Priscilli - Królowej pustyni". Widziałem w kinie na pokazie przedpremierowym w ramach Parady Równości i nie mogę się doczekać obejrzeć go ponownie tutaj.

Widziałem w kinie i naprawdę śmieszny film. Co prawda jeszcze trzy miesiące trzeba czekać na premierę na Outfilmie, ale warto.

Słabych na tym portalu filmów jest mnóstwo, ale akurat ten jest znośny. O gustach się nie dyskutuje, dlatego przepraszam, że się odezwałem. :)

Bardzo przyjemny a momentami nawet refleksyjny. Idealny na głęboki oddech przed wirusową rzeczywistością.

Nieco rozczarował. Do Priscilli kjrólowej pustyni daleko. Lekki humor, a la 4 wesela i pogrzeb. Daję 4.

Film jest mega. Dzięki temu filmowi, zostało pokazane to, że tolerancja to największy dar od losu i tak naprawde wszyscy jesteśmy jednością. Dzięki tak cudownej produkcji od razu jest na sercu lżej :)

Przyjemny film, idealny na poprawę humoru w tej chorej, dziwacznej rzeczywistości.

Stereotypowo, z przegięciem. Nie wszyscy za tym przepadają. Z przyjemnością jednak włączyłbym się do jakiejś naszej grupy sportowej. Tak mnie jakoś pozytywnie zainspirował...

znakomity, prawdziwe kino europejskie, szczere, zabawne, bez zadęcia i patosu, naprawdę polecam, "... wolę przegrać z tymi których kocham, a nie wygrać sam".

Bardzo fajny, muzyka, gra aktorska na dobrym poziomie. Polecam, na pewno warto oglądniecia co jakiś czas.

Bardzo przyjemny, fenomenalny film :) Dużo sympatii, dużo poczucia humoru ;) Po filmie mam ogromny uśmiech na twarzy mimo trudnej sytuacji na światowej pandemii. Gorąco polecam wszystkim!

Widziałem w kinie na pokazie przedpremierowym. Jak każda francuska komedia jaką widziałem – nie jest to śmieszne. Jak jestem frankofilem i lubię francuskie kino, tak komedie znad Sekwany żenują. Siedzisz w kinie i czujesz wstyd za to co dzieje się na ekranie.

Film zasługuje na najwyższą notę, nie dlatego, że jest genialny, tego się w nim nie znajdzie. Natomiast fakt, że sięga po prawdziwą historię już zasługuje na laury i pochwałę...to właśnie jest jego największym atutem, reszta no cóż...jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma. :)

Nierówny. Ma kilka zabawnych momentów, ale ogólnie przeciętny i pełny gejowskich stereotypów. Zmarnowana szansa.

Niestety żarty kompletnie nie wystrzeliły się w moje poczucie humoru przez co oglądałem film z zażenowaniem. Te wszystkie na siłę homo-dowcipy to solidna dawka cringu, niestety w połowie odpadłem.

Mi się bardzo podobał. Zabawny, tęczowy i pokazujący cały przekrój środowiska. Coś lekkiego na leniwy wieczór.

Unique et cool!! Wesoły film…

Unique et cool!!
Wesoły film, ale tak naprawdę jest.

Ciekawie jest zobaczyć film nakręcony przez znajomego, Cederica z którym mieliśmy okazję się widzieć parokrotnie.
Taka atmosfera jest rzeczywiście na zawodach gay games i mniejszych tournamentach :)
Waterpolo też dobrze przedstawione, zespoły o tak zróżnicowanym przekroju ludzi też!

Obejrzałam już dziesiątki filmów na outfilmie, po których nachodziły mnie rozmaite refleksje. Czasami propozycje były tak nużące i tak infantylnie głupie lub kiepsko zrealizowane, że szkoda było mi to komentować. Przyznam niektóre propozycje widziałam już po kilka razy i mam do nich słabość, a kiedy mam zły humor to wracam do tych propozycji, jednak do tej pory nie bawiłam się tak dobrze jak na tym filmie. Może trochę się, te wzruszyłam, ale śmiech i jednoczesne wzruszenie to chyba nie jakaś ujma. Polecam gorąco.

Sympatyczna, zabawna, oryginalna komedia, warta grzechu. Także inspirująca, bo potrafi przypomnieć przygasłą podczas epidemii potrzebę wychodzenia z domu do pięknego świata.

Sympatyczna komedia ale.. spodziewałem się trochę więcej. Fabuła przewidywalna do bólu, postacie stereotypowe a zakończenie mocno przerysowane - taka tęczowa agitka. Kilka dowcipnych tekstów, zabawny motyw Joela i duńskiego maklera - fetyszysty i tyle. Ciekawostką jest obsadzenie w roli trenera - homofoba Nickolasa Goba - pamiętny Kevin - policjant gej z serialu "Le Bleues" ale nawet i on jakoś tak gra bez przekonania. Na trójeczkę.

Film bardzo dobry, naprawdę polecam, można się pośmiać ale są momenty w których łza się kręci w oku. Jak dla mnie 5*

Z jednej strony dobrze się bawiłem, oglądając ten film, z drugiej wgniotło mnie w fotel i do końca nie wiem co czuję. Chyba taki ma być efekt dobrego kina, a ten film serio polecam. Powyżej padły zarzuty, że powiela on stereotypy, że gej to przegięta ciota z miękkimi nadgarstkami. Owszem, ale czy nie był to celowy zabieg?

Świetny,kolorowy.Wszystkim bylo wesoło jak na koloniach dla dzieci.Ale dramat przebija komedię.

GENIALNY!!!! Cudowny kolorowy.... a MY w tej smutnej homofobicznej Polsce.

Zabawny, motywujący, przyjemnie się ogląda, siła w grupie, przyjaźń ponad wszystko

Całkiem fajny, ogląda się dobrze, wstawki muzyczne są ok. Uroda aktorów pozostawia wiele do życzenia a scenariusz tchnie kiczem, szmirą i tandetą. Wbrew wysokim ocenom 3/5.

Zobacz także