Specjalna kolekcja muzyczna o gwiazdach identyfikujących się ze społecznością LGBT+ oraz o takich, które nas wspierają.

A Song Called Hate

Bardzo aktualny film dokumentalny o islandzkim zespole Hatari, który w 2019 roku reprezentował swój kraj w Konkursie Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie. Aktualność nie wynika wyłącznie z tego, że przed tegorocznym konkursem wspominamy poprzednią edycję. Członkowie zespołu Hatari wykorzystali swój występ do wyrażenia poparcia dla atakowanej przez Izrael Palestyny.

Beyonce na szczycie

Beyonce Knowles to bez wątpienia jedna z największych gwiazd muzyki pop w historii. Jej potężny kobiecy wizerunek zainspirował miliony na całym świecie, a jej teksty pomogły szerzyć przesłanie solidarności, niezależności i pozytywnego nastawienia.

Od Destiny’s Child po bijące rekordy solowe występy – poznaj historię Beyonce.

Freddie

Freddie Mercury słynął z ekstrawaganckiej osobowości scenicznej i czterooktawowej skali głosu – wokalista Queen łamał konwencje typowego rockowego frontmana. Utorował drogę wielu współczesnym artystom do bardziej pewnego siebie i teatralnego działania, co trwale ukształtowało następną generację muzyki pop i rock.

Od pracy jako przy bagażach na lotnisku Heathrow po ukrywanie przed opinią publiczną diagnozy wirusa HIV aż do chwili tuż przed śmiercią – życie Mercury'ego było pełne przygód. Był zarówno ekstrawagancki, jak i nieśmiały, szczery i bardzo prywatny.

Mroczne oblicze sławy: George Michael

We wczesnych godzinach bożonarodzeniowego poranka 2016 roku George Michael zmarł w swoim domu w Goring-on-Thames w wieku zaledwie 53 lat. Został znaleziony martwy w łóżku przez swojego ówczesnego partnera Fadiego Fawaza. Nie ustalono od razu przyczyny śmierci.

Lady Gaga: Glory

Trudno ją zdefiniować. I właśnie tak chce Lady Gaga. Nawet jej pseudonim z albumu Queen Radiohead oznacza „głupio entuzjastyczny i trochę szalony”. Tak, Stefani Joanne Angelina Germanotta miała plan przekształcenia się w skandaliczną ikonę.

Madonna: Move to the Music

Madonna: królowa popu. Każda melodia, krok taneczny i jej muzyczne decyzje od czterech dekad kształtują dzisiejszy krajobraz muzyczny.

Po opuszczeniu college'u, zgodnie z radą swojej nauczycielki tańca, Madonny przeprowadziła się do Nowego Jorku, nie mając nic poza 35 dolarami w kieszeni. Początkowo występowała jako perkusistka i gitarzystka rockowa, ale napędzana ambicją, wiarą w siebie i kontaktami zdobytymi na nowojorskiej scenie klubowej, została solistką, wydając swój debiutancki album

Britney Spears: droga do wolności

Księżniczka Popu wciąż czeka na swój bajkowy koniec. Od czasu, gdy w wieku jedenastu lat drugie przesłuchanie do Klubu Myszki Miki przyniosło jej sławę, Britney Jean Spears przeżywała prawdziwą kolejkę górską. Ikona muzyki z Kentwood w Luizjanie nadała nową definicję południowej piękności. Otaczał ją wir nagłówków oper mydlanych, w tym kryzys zdrowia psychicznego, nadużywanie substancji psychoaktywnych, rozwód i sprawa o opiekę nad dzieckiem. Po prawie czterech dekadach udało jej się wygrać batalię prawną z ojcem o opiekę kuratelską.

Elton John: życie w piosence

Kariera Eltona Johna trwała przez dziesięciolecia aż do zeszłorocznej trasy pożegnalnej, która oficjalnie ją o zakończyła koncertem w Szotkholmie. Jednak dziedzictwo Eltona to coś więcej niż tylko muzyka. Wczesny debiut Reginalda Dwighta miał miejsce w zespole Bluesology - tam poznał autora tekstów Berniego Taupina, z którym napisał ponad 30 albumów. Po rozstaniu z zespołem i swoim nazwiskiem narodził się Rocketman.

Lil Nas X: zupełnie inny kowboj

Montero Lamar Hill, znany również jako Lil Nas X, to amerykański raper, autor tekstów i kompozytor. Zasłynął swoim country-rapowym singlem „Old Town Road”, który najpierw stał się popularny w mediach społecznościowych, a potem wspiął się na międzynarodowe listy przebojów i stał się Piosenką Roku.