Granatowy Prawie Czarny /
Azuloscurocasinegro

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Granatowy Prawie Czarny /
Azuloscurocasinegro

Ocena: 3.8 / 5 (59 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   tragikomiczny obraz wchodzenia w dorosłość
  •   oryginalny gejowski wątek
  •   doskonały scenariusz

Opis

Jorge kończy studia i marzy o lepszym życiu. Musi jednak opiekować się przykutym do wózka ojcem i przejmuje jego nudną pracę dozorcy. Wolny czas spędza z najlepszym przyjacielem Israelem, który z dachu wieżowca podgląda klientów pobliskiego salonu masażu. Wkrótce hobby Israela zmieni się w obsesję na punkcie przystojnego masażysty.

GranatowyPrawieCzarny to historia zagubionych dwudziestoparolatków, którzy nie do końca wiedzą co zrobić ze swoim życiem. Symbolem sukcesu jest dla nich drogi garnitur ze sklepowej wystawy, na który wciąż nie mogą sobie pozwolić. To pokolenie pozbawione stabilności - nie tylko w sferze materialnej, ale i w relacjach międzyludzkich. Jeden z najciekawszych hiszpańskich filmów ostatnich lat, zdobywca trzech nagród Goya.

Zdjęcia

Komentarze

Wysublimowane arcydzieło.

No dobrze, już na początku przyznam, że jestem tym filmem oczarowany i mój komentarz będzie jego pochwałą. Zaintrygował mnie tytuł. Użyte słowo "prawie" podkreśla istniejącą barierę, różnicę, że coś i coś to jednak nie to samo. To całe zagmatwanie uwidocznia się w obrazie. Młody Hiszpan pragnie porzucić dotychczasową pracę i zacząć prawdziwie żyć według swoich marzeń. Ma dość życia w narzuconym schemacie. Czuje, że to nie jest życie, ale tylko "prawie życie". Czegoś w nim brakuje, coś jest nie tak. I kiedy zmiana ma się dokonać ojciec bohatera dostaje udaru. Życie znów zweryfikowało plany. Życie, które straciło należne kolory...

Nie będę Wam opisywał scen, bo o czym dokładnie jest ten film najlepiej przekonać się go oglądając. Zachęcam Was do tego. Jest to kino najwyższej klasy.

dobry film

jesli ma sie gowniane zycie to zeby sie w nim jakos trzymac trzeba miec cjociaz jedna cenna rzecz. bohater ma urode, jest jej swiadomy i relacje jakie nawiazuje z ludzmi sa wlasnie za urode. a gdyby ktos mial tak gowniane zycie jak bohater i byl brzydki? nie byloby o czym robic filmu,bo kazdy wie jak wyglada zycie ludzi przegranych.
badzo tez dobra postac geja. chlopak bardzo besposredni i sympatyczny. idealny na kumpla lub przyjaciela. zabawne, ze film pokazuje gejostwo jako ceche genetyczna-)
no i niestety,brat bohatera tez ma gowniane zycie i do tego jest nieladny. ma przerabane. nikt go nie chce. nikt go nie lubi. w nim z kolei az kipi zal do swiata i chcec oszukania kazdego. kompleksy - typowe nastepstwo u ludzi ktorzy nie maja zadnej wartosci.
polecam ten film - madry,nic nie jest absurdalne czy wydumane. ot zycie i glowny watek filmu - poczucie wartosci.

Uroda to dodatek, nie wypracujesz tej cechy dlatego jest gówno warta i do tego szybko przemija niestety. Wiadomo że lepiej być atrakcyjnym ale jak to ma być jedyna zaleta człowieka to trochę kiepsko. Znam wielu ładnych chłopaków ale większość z nich tylko na tym chce przejść przez życie. A co będzie jak się już wcale nie będą podobać? Przyzwyczają się że ludzie są dla nich mili a co będzie jak przestaną? Sam to przerabiałem jak byłem 15-20 lat młodszy, a później sam byłem milszy dla atrakcyjnych osób (mężczyzn) niż dla przeciętnie wyglądających.

Zobacz także