OUTFILM dla równości!

 

NAJBLIŻSZE POKAZY SPECJALNE PRZY OKAZJI MARSZÓW RÓWNOŚCI:

OPOLE

25 czerwca, 16:00 - Kino Meduza - OUT - pokaz w ramach Opolskiego Festiwalu Miłości

POZNAŃ

30 czerwca, 20:30 - Kino Muza - Krewetki w cekinach - pokaz w ramach Poznań Pride Week

3 lipca, 20:30 - Kino Muza - OUT - pokaz w ramach Poznań Pride Week

 

Krewetki

 

W tym roku po raz kolejny możemy się cieszyć rekordową liczbą Marszów Równości. Już w kilkunastu polskich miastach, i to niekoniecznie tych największych (jak pokazują chociażby przykłady Gniezna i Konina), organizowane są nowe, tęczowe wydarzenia. Pokazujemy nimi całemu społeczeństwu, że jesteśmy, a przy tym aktywizujemy i integrujemy naszą społeczność. 

Outfilm od początku swojego istnienia wspiera organizacje LGBT. Zależy nam, żeby ludzie w Polsce, niezależnie od orientacji, płci czy przekonań, mogli żyć w zgodzie ze sobą i żeby mogli realizować swoje marzenia bez zmagania się z uprzedzeniami. Dlatego i w tym roku nie zabraknie nas na kolejnych tęczowych wydarzeniach, gdzie będziemy pojawiać się z naszymi filmami.

Naszą główną propozycją na ten pride'owy sezon jest OUT - wzruszający dokument, który na Outfilmie pojawi się w październiku przy okazji Międzynarodowego Dnia Coming Outu. Prezentowaliśmy go już na tegorocznych marszach w Koszalinie, Łodzi, Gdańsku i Warszawie, a w najbliższym czasie zobaczycie go także w Opolu.  

 

 

Przy okazji 19. Parady Równości w Warszawie pokazaliśmy Wam przedpremierowo jeszcze jeden film - nową francuską komedię - KREWETKI W CEKINACH - która po wakacjach pojawi się w polskich kinach, a następnie na Outfilmie.

Głównym bohaterem jest znany sportowiec, który pozwala sobie na homofobiczną uwagę podczas telewizyjnego wywiadu. Żeby być dopuszczonym do nadchodzących zawodów, musi przeprosić za swoją wypowiedź oraz… przygotować tytułowe Krewetki w cekinach, amatorską gejowską drużynę piłki wodnej, do międzynarodowych rozgrywek Gay Games. 

Film był we Francji wielkim hitem - w pierwszy weekend przyciągnął do kin ponad 220 000 widzów. Jego polska premiera zaplanowana jest na 27 września. Bilety na przedpremierowy pokaz w ramach Parady Równości do nabycia tutaj. Zapraszamy!

Szczegóły kolejnych marszowych pokazów już wkrótce! 

 

Krewetki w cekinach