Najciemniejsza noc /
Più buio di mezzanotte

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Najciemniejsza noc /
Più buio di mezzanotte

Ocena: 3.8 / 5 (160 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Pokazuje queerowy, undergroundowy Rzym
  •   Wzrusza aż do łez
  •   Cudowna muzyka

Opis

Młody Davide ucieka z domu przed swoim ojcem-tyranem. Przyłącza się do grupy  kolorowych, queerowych osób które pokazują mu życie na ulicach Rzymu.  Jednak chłopakowi to nie wystarcza i szuka sposobu na to, aby rozwinąć swój talent wokalny.

Film został zaprezentowany w ramach  sekcji Międzynarodowego Tygodnia Krytyków na festiwalu filmowym w Cannes w 2014 roku.

Obrazki

Komentarze

Takie filmy nie łatwo znaleźć na tym portalu, mała perełka...mała, bo mała, ale zawsze perełka. Nie będzie z pewnością: wow, ale jakiś ślad zostanie do refleksji.

Akcja dzieje się w Katanii, na Sycylii, nie w Rzymie. Film trudno się ogląda, ale robi duże wrażenie.

Obejrzałem do końca choć nie jest to mój gatunek kina - taki trochę spedalony i przerysowany za bardzo - jednak od połowy zaczął nabierać ten film jakiś sens. Jednak wolę bardziej ambitne kino, życiowe, romantyczne z realną fabułą - opowiadającą jakąś historię, nieważne czy pozytywną czy negatywną - ważne żeby była wciągająca.

Bardzo dobry film o dziewczęcym chłopaku nietolerowanym w domu przez ojca i leczonym na siłę zastrzykiem, który ucieka na włoską ulicę i odnajduje się wśród prostytutków. Film w stylu "Dzieci z dworca Zoo", choć zupełnie inny, bez narkotyków. Wciągające wydarzenia, rodzące się przyjaźnie, alfons subtelnie rekrutujący, głód na ulicy. Film dobrze nakręcony i oryginalny, warty obejrzenia.

Moim skromnym zdaniem,film próbuje nawiązywać do złotego okresu kina włoskiego, tz. nowej fali, i w niektórych scenach, robi to z powodzeniem. Ogólnie gorzki, wywołujący refleksję i pytanie,czy mamy prawo urządzać życie najbliższym, narzucając własne pojmowanie tego co właściwe, co mieści się w tak zwanych normach społecznych. i tu nasuwa się kolejne pytanie. dlaczego tak robimy? W trosce o osobę bliską ,czy z obawy, by i nas nie zaczęto inaczej odbierać, by nikt nie burzył tak mozolnie zbudowanego przez nas własnego komfortu życia.

Zobacz także