Kwiaty nienawiści /
Nunca vas a estar solo

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Kwiaty nienawiści /
Nunca vas a estar solo

Ocena: 3.6 / 5 (128 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   tragiczne skutki homofobii
  •   relacja ojca z dorastającym synem
  •   film zainspirowany autentycznymi wydarzeniami

Opis

Juan jest zamkniętym w sobie pracownikiem fabryki manekinów. Sam wychowuje nastoletniego syna, który jest gejem. Kiedy młody Pablo w tajemnicy spotyka się z kolegą, Juan jest zaabsorbowany pracą - liczy na to, że po 25 latach spędzonych w firmie w końcu zostanie partnerem. Ciche i stabilne życie rodziny zburzy brutalny atak na jego syna.

W marcu 2012 całą Ameryką Południową wstrząsnęła historia młodego chłopaka z Chile, Daniela Zamudio, który został zamordowany przez grupę rówieśników. Jego tragiczna śmierć przyczyniła się do przyspieszenia zmian legislacyjnych dotyczących przeciwdziałania homofobii. Wydarzenie to bardzo wpłynęło na chilijskiego gwiazdora muzyki pop, Alexa Anwadtera, który, jak przyznała rodzina tragicznie zmarłego nastolatka, był jego wielkim idolem. Poruszony tym faktem wokalista postanowił opowiedzieć jego historię. Tak powstał pełnometrażowy debiut reżyserski muzyka - opowieść o świecie pełnym uprzedzeń, nienawiści i brutalności. Film zdobył Specjalną Nagrodę Jury na Teddy Awards przy tegorocznym Berlinale i nagrodę dla Najlepszego Filmu Zagranicznego na Rome Independent Film Festival w Rzymie.

Uzasadnienie Jury Teddy Awards: 

"Fenomenalne osiągnięcie debiutującego scenarzysty, reżysera i kompozytora pokazuje, że perwersyjne są nie osoby homoseksualne, a społeczeństwo, w którym funkcjonują. "Kwiaty nienawiści" wrażliwie ukazują płynność płciową z różnych perspektyw. Zamiast normalizować akty nienawiści, film zachęca widzów do zrewidowania swoich odczuć na ten temat. Pochodzący z Chile filmowiec Alex Arwandter to nowy, ekscytujący głos, który pragniemy usłyszeć jeszcze w przyszłości."

Na Outfilmie możecie zobaczyć jeszcze jeden film, który jest oparty na tych wydarzeniach. Jesús  w reżyserii Fernando Guzzoniego przedstawia tę historię z perspektywy jednego z oprawców, który wbrew pozorom nie różnił się bardzo od swojej ofiary.

REPLIKA:
To filmowy hołd oddany pobitemu na śmierć Chilijczykowi, Danielowi Zamudio. To wydarzenie spowodowało w Chile debatę na temat zbrodni popełnianych z nienawiści, a także przyspieszyło uchwalenie ustawy o prawie antydyskryminacyjnym. Reżyser Alex Anwandter (muzyk popowy, którego Daniel był ogromnym fanem) opowiada historię z niezwykłą subtelnością narracyjną i formalnym wysmakowaniem. W centrum opowieści stawia postać ojca Daniela, do tej pory zajętego pracą i ignorującego syna, teraz zaś odważnie walczącego o ukaranie sprawców pobicia. (Agnieszka Pilacińska)

Obrazki

Komentarze

Czekam (jeden z najwierniejszych widzów Outfilm). Dziękuje ze go kupiliście za powiada sie na hit .

Piękny film miłości ojca do syna.Wiele problemów tu uwzględniono homofobie samotność.

film

trochę trudny
słaba puenta dla ludzi myślących
przeinterpretowany
znów tak prawo źle nie działa by winny uniknął kary
za dużo zapłaciłem za takie szuminy

poruszający, ale do kitu...

Film bardzo podobny do filmu viva - początkowo zaskarbił sobie moją ciekawość i uwagę, ale ostatecznie czegoś w nim brakło Viva jest zdecydowanie lepsza, bo jest skończona i jakaś. Kwiaty nienawiści jako film są zdecydowanie niedokończone, a przez to do kitu... Mimo to ciszę się, że obejrzałem... Jednak coś we mnie zostawił.

dodanie filmu

Mam do was prośbę ogólnie. Jak macie możliwość dodajcie film na jakąś ogólnodostępną stronę z filmami online,gdyż nie każdy ma możliwość żeby go zobaczyć na tej stronie.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

dodanie filmu

Film trafi także do innych serwisów VOD, z którymi współpracujemy (np. VOD.pl czy Vectra). Będzie można go tam znaleźć na początku roku.
Pozdrawiamy serdecznie!

Super film. Fajny i ciekawy. Tylko nie zrozumiałem jednej rzeczy. Czy ten chłopak zmarł na końcu?

Choć czytałem też,że ta zbrodnia przyczyniła się do przyspieszenia prac nad prawem dot.przestępstw z nienawiści.Szkoda,że w filmie nic o tym nie było.

Fajny film, wstrząsająca historia, choć z nie do końca jasnym zakończeniem. Rewelacyjna ścieżka dźwiękowa.

Ciekawy, dosc wciagajacy, jednak mam jakis niedosyt. Czegos mi brakowalo, niemniej jednak nie zaluje. Polecam obejrzec i wydac wlasna opinie.

niejasne zakończenie? Jest bardzo jasne. W życiu nie wszystko zawsze jest wprost. Obejrzałem i jestem w szoku... Pewnie wielu z nas czasami jest takim Felixem ….

Ciezki, malo przyjemny. Bardziej powinien sie nazywac historia dziadka i wnuczek... duzo scen bez dialogow, refleksyjny i melancholijny. Aktor o ktorym mial byc film pokazywany przez pierwsze 20 min potem to juz tylko zycie dziadka

Zobacz także