Viva /
Viva

Viva
Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Viva /
Viva

Ocena: 4.2 / 5 (241 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   poruszająca historia walki o własne marzenia i akceptację
  •   wspaniały klimat Hawany
  •   przepiękna kubańska muzyka

Opis

Po śmierci matki młody Jesus musi radzić sobie sam. Mieszka w biednej dzielnicy w Hawanie, pracuje jako fryzjer i dorabia w nocnym klubie. Zafascynowany występami drag queen marzy o tym, aby stanąć na scenie. Podczas pierwszego w życiu występu dostaje od publiczności nie tylko brawa, ale też potężny cios z pięści prosto w twarz. To jego ojciec, były bokser, który niespodziewanie powrócił po wielu latach z więzienia. Wprowadza się teraz do syna, narzuca swoje zasady i zabrania mu występować.

Nawiązująca do najlepszych filmów Pedro Almodóvara „Viva” to wzruszająca do łez, piękna opowieść o próbie odbudowania trudnej relacji ojca i syna, w której brutalność przeplata się z miłością i prawdziwą pasją śpiewania. Wyprodukowany przez Benicio del Toro film został rewelacyjnie przyjęty na festiwalu Sundance i znalazł się na krótkiej liście kandydatów do Oscara w kategorii filmów obcojęzycznych. W Polsce otrzymał Nagrodę Publiczności na festiwalu Transatlantyk.

Sundance Film Festival - Oficjalna selekcja

Oscary 2016 - krótka lista nominowanych w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny

Irlandzkie Nagrody Filmowe - nominacje: Najlepszy Film i Najlepsza Reżyseria

TELLURIDE Film Festival - Oficjalna selekcja

Festiwal Netia Off Camera 2016

PGNiG Transatlantyk Festival 2016 - udział w Międzynarodowym Konkursie Filmowym

Obrazki

Komentarze

Uwielbiam kino latynoskie

Uwielbiam kino latynoskie .Czekam (jeden z najwierniejszych widzów Outfilm).

film kubański

Przepiękny film, pełen wzruszeń i pięknej muzyki. Świetna gra aktorska.

Piękny Miłości syna do Ojca

Piękny Miłości syna do Ojca i przebaczeniu .Ukazuje realia życia w Kubie.

Inny wymiar życia

Wymiar, który tak naprawdę bardzo mało kto zna. Wspaniały film o potędze marzeń - gdy się nie ma nic. DOSŁOWNIE nic. Przemawiający, poruszający, głęboki. Pozwalający zrozumieć. Nabrać dystansu. Spojrzeć inaczej. Nie do pominięcia.

granica wieku

film jest dobry ale nie dla 12-latków,mocno przesadziliście, prostytucja, wulgaryzm - to ma być dla dzieci???

Rewelacja!

Świetny, choć niestety smutny... Ale piękny, wzruszający, z wartościowym przesłaniem.
Aha, warto naszykować przynajmniej paczkę chusteczek.

Miłość?

Mam z tym filmem problem. Bo czy to jest obraz o miłości, czy raczej upadku człowieka, który dopiero w obliczy choroby, samotności i nieuchronnej śmierci odpuszcza? Ważne jest to, że dla Jesusa to nie ma znaczenia, bo z jego strony to jest MIŁOŚĆ, która przezwycięża wszystko.

MIAŁEM TROCHĘ PODOBNĄ SYTUCJĘ W SWOIM ŻYCIU,ALE JA NIE POTRAFIŁEM PRZEBACZYĆ...........

Piękny w warstwie wizualnej, łamiący serce w warstwie muzycznej. Zryczałam się jak debilka na końcowych scenach.

Film jest doskonale nakręcony, świetne operowanie kamerą, naprawdę profesjonalny poziom. Ciekawe i edukacyjne jest też wejrzenie w świat kubańskiej podklasy - ostatecznie większośc filmów LGBT jest z punktu widzenia Zachodniej klasy średniej.

Dla nie wtajemniczonych jak ja to może być interesujący obraz środowiska osób Q i T. Historia ciekawa zwłaszcza ostatnie 40 min. Ciężki w odbiorze ale prawdziwy przykład powrotu nieobecnego ojca. Przyjaźń - czym ona jest. Marzenia i wybory - jaką przykrą cenę płaci Jesus zanim postawi na swoim. Film ok chociaż po ocenie i wyróżnieniach spodziewałem się jeszcze lepszego.

Piękny obraz, pokazujący wiele uczuć - od rozczarowania do wybaczenia i akceptacji. Warto do niego wrócić, pomyśleć, posłuchać.

Jeden z najpiękniejszych filmów jaki oglądałem na tej stronie. Rewelacyjne kadry, muzyka i gra aktorska. Główny bohater, pomimo swoich (drobnych w sumie) upadków, swoją szczerością wzbudza zaufanie, wzrusza i pozwala dostrzegać tę lepszą stronę życia. Gorąco polecam.

Najlepszy na tej stronie. Pięknie brzydka Hawana, brutalnie prawdziwa Kuba. Zachwyca od początku, paraliżuje zmysły na koniec. Piękny! Viva!

Dziwnie acz pięknie o szerokim spektrum uczuć ,które targają naszymi namiętnościami. Ale o uczuciach mówi każdy film! Atutem tego jest nie wątpliwie wspaniała muzyka. Piosenka końcowa to prawdziwy majstersztyk , zarówno w warstwie melodyjnej jak i tekstowej. I ten rewelacyjny wykon! ***** : ).

O ile główny bohater aktorsko był przekonujący, to jako drag queen był bardzo kiepski i nie czułem jego pasji do tej formy artystycznej. Sam film mega depresyjny i zniechęcający do życia, po jego obejrzeniu mogą być potrzebne antydepresanty. Pojednanie ojca z synem mało realistyczne...

Muzyka jest motorem napędowym całości... I niekiedy ma się wrażenie jakby to był jeden z filmów Almodóvara... Choć o mniejszej sile rażenia...

D O B R Y !!!...choć dziwna ta miłość i poświęcenie syna do ojca, którego przez całe jego dotychczasowe życie nie było! Najlepsza scena ...przy napisach końcowych!!! O muzyce już dużo napisano w komentarzach. No i Hawana!

Świetny film skupiający się na relacji ojca i syna, którzy są od siebie bardzo różni, ale jednak chcą się nawzajem zrozumieć.