Amfetamina /
Amphetamine

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Amfetamina /
Amphetamine

Ocena: 3.3 / 5 (69 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Historia niemożliwej miłości między gejem i heterykiem.
  •   Jeden z trzech filmów Scuda na outfilmie.
  •   Piękni mężczyźni uwielbiani przez kamerę.

Opis

AMFETAMINA to historia młodego bankiera geja, który zakochuje się w chłopaku hetero uzależnionym od narkotyków. Film był nominowany do nagrody Teddy na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Daniel jest otwartym gejem. Pracuje w banku, gdzie dorobił się niezłej fortuny. Planował właśnie wrócić do Australii, ale poznał Kafkę, przystojnego instruktora pływania i postanawia zostać w Hong Kongu. Daniel zakochuje się w Kafce i wierzy, że ich miłość poradzi sobie ze wszystkim, i z tym, że Kafka jest hetero i z tym, że jest uzależniony od narkotyków. Daniel nie żałuje swojego uczucia, a Kafka próbuje odwzajemnić mu miłość wbrew swojej naturze. Bolesne wspomnienia Kafki stają jednak na przeszkodzie ich relacji.

Reżyser filmu, Scud, jest jednym z najbardziej znanych twórców kina LGBT na świecie i jednym z najbardziej rozpoznawalnych reżyserów tego gatunku w Azji. Pochodzi z Chin, mieszka na stałe w Australii, a filmy realizuje w Hong Kongu. W swoich opowieściach ukazuje sytuacje bez wyjścia. Szczegółowo analizuje problemy bohaterów i nie próbuje szukać dla nich łatwych rozwiązań. Scud sprawnie łączy estetykę Azji i Zachodu i ma wyjątkowe oko do męskiego ciała.

Zobaczcie inne filmy Scuda na outfilm.pl

Obrazki

Komentarze

Wow!!!!

No dobra, ciocia Gandzia i wujek Alko sprawiły, że ten film był dla mnie podróżą w rewiry, o których nie wiedziałam, że istnieją :D To jest film, który trafi do nielicznych, ale jeśli trafi, to zostanie tam na zawsze.. ;)

Film mistyczny ciekawy choć trudny nie dla każdego. Opowiadający o życiowej tragedii .Muzyka bomba 6+ ale gorszy od ..Dźwięki ciszy'' . 4.3/ 5 W ogóle uwielbiam azjatyckie kino LGBT Pełne jest muzyki nastrojowej,

:)

polecam film... piękny i prawdziwy... sam miałem podobną sytuacje życiowa...
polecam!!!

Wart obejrzenia

Ciekawy temat, piękna muzyka, super zdjęcia, fajnie zagrany.
Ale hmm co ta amfa robi z ludzi... Niektóre sceny pozostają w pamięci, nie tylko ta piękna pod prysznicem. Polecam.

Muszę się zgodzić, że muzyka jest idealnie dobrana, buduje odpowiedni klimat. Sam film trudny, ale przez to daje też do myślenia nad życiem, poświęceniem dla drugiej osoby...

miałem chłopaka, który miał poważne problemy

Alkoholizm, dysocjacyjne zaburzenia osobowości, zaniki pamięci. Najpierw byliśmy w moim mniemaniu parą, potem niby przyjaciółmi. Straciłem czas, pieniądze, nerwy pomagając mu, a on dalej sobie żyje tak samo jak wcześniej.

nie utkwi...

Są filmy, po których,tuż po obejrzeniu, mam chęć włączyć go od nowa. Niestety ten do takich nie należy. Jednakże muzyka powalająca, wręcz wybitna i piękne kadry...co do treści?, cóż i ja byłem w podobnej sytuacji, na szczęście nigdy nie uczyłem się latać...

ciekawe kino

Mysle, ze warto go polecic, aczkolwiek gra aktorow na kolana nie rzuca. Ciekawa historia, dobra muzyka i ladnie wygladajacy glowni aktorzy. Czy powroce do tego filmu, nie wiem, ale na pewno zapamietam.

Jak dla mnie dziwne. Momentami dobre, momentami strasznie naiwne i cukierkowe, przeplatane przypadkowymi scenami, które dopiero dużo później mają sens. Tak jakby kilka historii równolegle się toczyło.

Romans??

jak można taki film nazwać romansem?? nie przepadam z reguły za azjatyckimi filmami ( z małymi wyjątkami), bo nie bardzo do mnie trafiają.. ten również dziwny, ale bardzo mnie poruszył.. poświęcenie i miłość Daniela, ogromne problemy Kafki.. muzyka niezwykle oddawała klimat chwili, obraz też ciekawy, tylko parę momentów nie bardzo mi się podobało.. jednak, gdybym miała ocenić, to nie dałabym rady, bo ciężko mi samej zrozumieć jakie odczucia we mnie wywołał..

Zobacz także