Pole maków /
Câmp de maci

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Pole maków /
Câmp de maci

Ocena: 3.2 / 5 (402 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   temat toksycznej męskości w policyjnej rzeczywistości
  •   wewnętrzna walka z tożsamością seksualną
  •   wciągająca historia oparta na prawdziwych wydarzeniach

Bonus

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Eugen Jebeleanu - reżyser "Pola maków" o filmie

Opis

Cristiemu doskonale udaje się pogodzić pracę w szeregach przesiąkniętej toksyczną męskością policji, a życiem w związku za zamkniętymi drzwiami z Hadim. Pewnego dnia jego jednostka zostaje wezwana do interwencji w trakcie homofobicznego protestu przeciw projekcji filmu LGBT+ w lokalnym kinie. Gdy jednym z widzów okazuje się jego były, jego życiowy spokój legnie w gruzach.

„Pole maków” jest zainspirowane protestami w jednym z kin w Bukareszcie podczas projekcji queerowego filmu. Rumunia zdekryminalizowała związki homoseksualne dopiero w 2001 roku, dlatego produkcje takie, jak „Pole maków” są szczególne ważne dla społeczności LGBT+ i krążą po międzynarodowych festiwalach, zdobywając wiele nagród.

Obrazki

Komentarze

Dokładnie tak, jak to zresztą bywa najczęściej w rumuńskim kinie, które jest po prostu bardzo dobre! Polecam "Pozycję dziecka" - świetny film o tym, jak dzieciak z bogatej rodziny popełnia wypadek samochodowy i rodzice próbują zafałszować tą historię przed policją. W ruch idzie kasa, korupcja i dylematy moralne. Kino rumuńskie od lat bije na głowę wiele innych kinematografii. Polecam też film pt. "Jak chcę klaskać to klaszczę" o rumuńskim poprawczaku.

Film o emocjach, o problemie bycia sobą, o braku tolerancji dla inności w zawodach mundurowych. Kameralna opowieść z życia wzięta. Nie jest to wesoły film. Warto obejrzeć.

film o tym co niestety wciąż jeszcze codziennie przeżywa zbyt dużo nie hetero osób. Wart obejrzenia

Film może warto obejrzeć ze względu na przystojnych aktorów, ale ogólnie nudny. Praktycznie nic się takiego szczególnego nie dzieje.

Troche nudnawy , ale porusza temat wciąż napiętej sytuacji homoseksualistów w służbach mundurowych .

Beznadziejny, zero fabuły, nie wiadomo o co chodzi... Strata czasu, rozumiem, że kino niszowe, ale czy ktoś weryfikuje te filmy zanim zostaną udostępnione na Outfilmie? Bardzo dużo filmów jest tu na zaskakującym niskim poziomie ... Perełek dosłownie kilka...

Znakomity, a jak poprowadzona narracja! Obraz do myślenia, a nie tylko o pierd... Niby nic nowego, rozterki i problemy niby takie same w takich sytuacjach, a jednak..

Bardzo lubię filmy z Rumunii... 🙆
Na dodatek tutaj: "swojsko" brzmiący temat...😄😉😃

Dla tych, którzy się wahają czy obejrzeć, warto podkreślić dwie rzeczy.
Jak macie ochotę na Porno i tanie historię z lukrowymi dialogami, dramą na koniec to szukajcie dalej.
Dla tych, którzy potrafią docenić kadry, emocje bohaterów, niesamowite napięcia, wolną aczkolwiek dokumentalną wręcz narrację, symbolikę kadrów i mają nastrój na poważniejszy tytuł, to polecam.
Bo już trudno się czyta te "niezwykle pomocne" komentarze, które nic nie wnoszą do naszego życia.

Nie głupi, dość ciekawy i obnażający częstą sytuację geja - homofoba, heretyka, a takich nie brakuje!

Ci, którzy piszą, że dno, chyba niewystarczająco wczuli się w tą historię. Jak można napisać, że nie ma fabuły i nie wiadomo o co chodzi? XD Film ma najważniejsze przesłanie dla LGBT i każda osoba LGBT powinna go obejrzeć i zastanowić się nad swoją hipokryzją, bo każdy z nas miał z nią do czynienia.

Dobre , ale zbyt subtelne i za poprawnie . Możnaby lepiej pokazać konflikt bohatera . Jasne to dość oczywista oczywistość w ortodoksyjnych krajach . Tylko , że powinni lepiej to pokazać , bo to ważny problem w tym kraju. Rozumiem ,że mogli nie odważyć się zaledwie po 2-ch dekadach od dekryminalizacji.