Romeo i Romeo /
Romeos

Romeo i Romeo
Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Romeo i Romeo /
Romeos

Ocena: 4.0 / 5 (159 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Wciągająca historia, świetni przystojni aktorzy, wysoka jakość produkcji. Wszystko co najważniejsze w dobrym kinie.
  •   Film prezentowany na Berlinale.
  •   Ciekawa historia transseksualnego bohatera.

Opis

Lucas jest przystojnym, 20-letnim transseksualnym chłopakiem (KM). Przyjeżdża do Kolonii na studia, gdzie jego przyjaciółka Ine wprowadza go w klubową scenę gejowską. Tam Lucas poznaje Fabio, męskiego chłopaka, który zdaje się uosabiać wszystko to, co Lucas chciałby widzieć w sobie. Ich wzajemne pożądanie rozwija się, tylko Fabio nie wie o tym, kim Lucas naprawdę jest.

 Oświadczenie Sabine Bernardi, reżyserki filmu:

Transseksualność miała ogromny wpływ na to, jak postrzegam tożsamość. W filmie „Romeo i Romeo” chciałam opowiedzieć o odwadze młodego chłopaka, który próbuje żyć w taki sposób, w jaki czuje, że jest dla niego dobry. Jest to przede wszystkim emocjonalna opowieść o pragnieniu i potrzebie bycia szczęśliwym. W tym sensie „Romeo i Romeo” to romans, trochę zabawny, trochę poruszający, ale też pokazujący, że tożsamość człowieka trak naprawdę wynika z jego wnętrza.

Film „Romeo i Romeo” prezentowany był w sekcji Panorama na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Na outfilmie jest kolejnym tytułem w ramach przeglądu kina niemieckiego.

Obrazki

Komentarze

Ciekawy

Dobry film. Chyba pierwszy, który porusza tak różne problemy. Warto obejrzeć, żeby zobaczyć, że bycie gejem, to nie taki duży problem, jak się wielu wydaje. Znacznie gorzej jest być transseksualistą i gejem jednocześnie. Oczywiście, jak to w kinie gejowskim, nie mogło zabraknąć ładnych chłopców, ale na szczęście nie obniża to wartości całości.

ciekawy temat poruszyłeś

jak ładni chłopcy mogą obniżać wartość całości?:P istotą romansu jest pokazanie wzlotów i upadków związku dwóch, zwykle właśnie atrakcyjnych ludzi. z drugiej strony, nie tylko piękni ludzie kochają się i uprawiają seks. na pewno są filmy pokazujące romans między brzydkimi, grubymi, upośledzonymi, średnimi, dziwnymi, ale mainstream wciąż stawia na pięknych. to dlatego, że filmowcy chcą przyciągnąć ludzi do kin, bo to biznes. z drugiej strony piękno jest bardziej pożądane, choć nudne. tak jak w przyrodzie nie mamy jednego słusznego gatunku a nawet miliony :P

Ciekawy nie typowy temat filmu

Ciekawy temat dotąd niespotkany transseksualny mężczyzna który jest gejem nie spotkałem się z tym tematem a obejrzałem już 180-190 filmów LGBTDH D- Draq Queen H- Hermafrodytyzm.Ciekawie zrobiony film przyjemnie się ogląda mocna4 4.3/5 Zgodzę ze przedmówcą ze ciężej być transseksualnym mężczyzna i gejem niż samym gejem

Czekam tez na ciekawy temat film o geju na Wózku Morgan z2012 roku gdyż sam jestem osoba niepełnosprawną od urodzenia choruje na Mózgowe Porażenie i ciekawe by się obejrzało film dotyczące tego problemu zwłaszcza że takich filmów brązowych jest nie dużo.

Bardzo lubię

Jest to film do którego wracam co jakiś czas. Jak dla mnie niebanalny i poruszający. I uwielbiam Wayfaring Stranger w wykonaniu Andreasa Scholla :)

Poruszający obraz

Wyjątkowe kino o potrzebie bycia sobą, wartościowy obraz przekazujący problemy transseksualizmu. Polecam, warto zobaczyć, zwłaszcza, że to opowieść o miłości, której trudno dziś doświadczyć.

Piękny Film

Piękny film - jeden z najlepszych jakie widziałem. Piękne sceny, które poruszają, niezwykle pięknie pokazane napięcie jakie się wytworzyło między bohaterami - dosłownie czuć tą chemię między nimi. 10/10 !!!

...

Film jest jednym z najlepszych jakie zdarzyło mi się zobaczyć...
Przepiękny, tyle co moge powiedzieć :)

Interesujący

Ciekawy temat, świetne wykonanie, przejmująca muzyka, do tej pory najlepszy film jaki tu obejrzałem. Warto.

film warty polecenia

właśnie skończyłem oglądać film i przyznaję, że jest dobry!
Tak sobie myślę, że chyba łatwiej być poprostu gejem, niż
przechodzić taką gechenne...
Film warto obejrzeć, aby łatwiej zrozumieć problemy innych osòb!
No, a co do Fabio.... Ah... ten Fabio... ;-)

rewelacyjny

Film rewelacyjny prawdziwe uczucie wygrało i przezwyciężyło wszelkie przeciwności polecam.

poruszający

Mistrzowsko zrealizowany, trzymający w napięciu, a przecież nie jest to kryminał! Wart obejrzenia.

Oceniam 7,5/10

Film dosyć mocno realistyczny co jest sporą zaletą tego filmu.
Niestety w sumie zakończenie filmu takie sobie.
Główny bohater zmienia sie tak jak tego pragnął i widać ze jest szczęsliwy. Ale czy tak naprawde taka zmiana daje ludziom szczęscie?
No i jeszcze kwestia Fabio - no ok niezłe ciacho ale co dalej?
Imprezowy studenciak który uwodzi naszego transa, scena łóżkowa ... no i co dalej? Czy tak naprawde sie zakochuje i czy zostaje z nim też potem? ...

Dużo imprezowania, romansow.

Muyzka jest dla mnie naprawde swietna w tym filmie.

ważny problem... mniejszości seksualnych!

duży plus za ciekawą tematykę...
wiele scen zagranych banalnie,
ale w ramach wolnego czasu można obejrzeć.

Wciągający

Sam film może nie jest najwyższych lotów, ale wciągający. Taki temat zresztą sam się obroni. Bardzo emocjonalny i na pewno wart obejrzenia. Może być edukacyjny, szczególnie dla ludzi którzy wypowiadają się w sprawach o których nie mają zielonego pojęcia. Jeżeli ktoś po obejrzeniu problemów z jakimi boryka się główny bohater będzie twierdził, że ludzie zmieniają płeć dla kaprysu to moim zdaniem ma problem z logicznym myśleniem. A film? Mniejsza z tym, że banał mnie się podobał.

Zadziwiająco dobry, arcyciekawy film!

Sprawnie zrobiony, dobrze zagrany i tyyyle z historii bycia i życia jako trans. Warto zobaczyć!

bardzo ciekawy i poruszajacy film

rowniez o identyfikacji seksualnej i tolerancji, polskie napisy pozostawiają trochę do zyczenia nie zawsze pokrywają się z oryginalem, czasami tłumaczony jest tylko sens a szkoda.

:)

Pośród wszechobecnej na tym portalu szmiry, ten film jako pierwszy obejrzałem bez przeskakiwania między scenami... Transamerica także...

Highly recommended.

Świetny...

Naprawdę świetny film. Problematyka ukazana w bardzo dosadny i realistyczny sposób. Nie przesadzona. Bardzo fajna gra głównych postaci. No i w końcu pozytywne zakończenie. Polecam :)

Smutny

Tragiczna historia zmiany płci. Kim jest, kim będzie?Dziewczyna, która nie akceptuje swojej płci. Można zmieć wygląd, ale pociąg do chłopaków został. Stała się gejem? Ma sikać na stojąco czy siedząco? Smutne, tragiczne, podwójne cierpienie, raz na ciele, raz na psychice. Nikomu nie życzę takich przeżyć. Raczej dobrych przyjaciół i mądrych terapeutów.

Świetny film,fajnie zrobiony,utrzymany w fajnej konwencji bez zbędnego dramatyzowania choć porusza trudny temat.
Jeśli ktoś jeszcze nie oglądał to polecam również "Transamerica".
Podchodziłem do niego trzy razy,pewnie dlatego,że temat trans mnie nie dotyczy bezpośrednio,ale jak już go obejrzałem to byłem pod wrażeniem,zajebisty film - POLECAM (jeden i drugi)

Trans to dopiero ma przechlapane

Nie jestem miłośnikiem kina niemieckiego, ale ten film naprawdę dobrze się ogląda. Realistycznie i w interesujący sposób przedstawia problemy życiowe transa Lucasa (fizycznie kobiety, która czuje się mężczyzną) i jego zauroczenie rozrywkowym gejem Fabiem, ucieleśnieniem męskości i po prostu niezłym ciachem. Lucas jest jeszcze przed fizyczną zmianą w mężczyznę, choć bierze leki oraz zachowuje i ubiera się jak chłopak, zresztą całkiem słodki. Polecam ten film zwłaszcza tym gejom, którzy narzekają jak to rzekomo mają przechlapane. W porównaniu do problemów Lucasa, choćby konieczności wykonania radykalnych zabiegów chirurgicznych i zmiany całego swojego dotychczasowego życia, są one zdecydowanie przesadzone.

Wyjątkowo nudny film. Bohaterowie są płascy jak lalki z chińskiego teatru cieni, a te pojedyńcze cechy, które mają, sprawiają tylko, że są irytujący. Problemy z życia transa zostały ledwo liźnięte. Ani romans, ani dramat, ani komedia. Strata czasu.

Dobry film z drugiej strony takie osoby maja utrudnione życie w społeczeństwie. Ale wierze że z każdym czasem Polska będzie większym tolerancyjnym Państwem niż jest obecnie.

Zobacz także