Ból i blask /
Dolor y gloria

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Ból i blask /
Dolor y gloria

Ocena: 4.4 / 5 (150 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   powrót mistrzowskiego trio: Pedro Almodóvar, Antonio Banderas i Penélope Cruz
  •   najbardziej osobiste dzieło wielkiego hiszpańskiego mistrza, Pedro Almodóvara
  •   domknięcie trylogii, która powstawała na przestrzeni 32 lat

Opis

Głównym bohaterem filmu jest Salvador Mallo (Antonio Banderas), kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie, oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości. Wraca do dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami w poszukiwaniu dobrobytu przenieśli się do małego miasteczka. Przywołuje obrazy swojej pierwszej namiętności, pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania. Wspomina spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń minionych lat, Salvador odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością. Czy uda mu się zamknąć niedokończone sprawy z przeszłości, które burzą jego poukładaną codzienność?

Ból i blask” to najbardziej osobisty spośród wszystkich filmów Almodóvara, a jednocześnie, jak podkreśla światowa krytyka, najlepszy film w jego karierze. Pełne emocji dzieło na miarę „Osiem i pół” Felliniego, w którym hiszpański reżyser po raz kolejny zachwyca swoją niepowtarzalną wrażliwością wizualną i w kapitalny sposób łączy wielką czułość z poczuciem humoru.

Doskonałe recenzje, łzy wzruszenia i 10-minutowa owacja po seansie – to tylko kilka reakcji na najnowszy film jednego z najwybitniejszych reżyserów światowego kina, Pedro Almodóvara. Twórca „Wszystko o mojej matce” i „Porozmawiaj z nią” opowiada o roli przypadku w naszym życiu, o sile pierwszych fascynacji oraz o tym, co po latach zostaje z relacji – zwłaszcza miłosnych – z ważnymi dla nas ludźmi. „Ból i blask” to również ponowne spotkanie hiszpańskiego reżysera ze swoją wieloletnią filmową muzą, Penélope Cruz, oraz – przede wszystkim – z Antonio Banderasem, którego za tę rolę uhonorowano nagrodą dla najlepszego aktora na 72. Festiwalu w Cannes.

Obrazki

Komentarze

Znakomity! Dwa razy obejrzałem. Tylko dlaczego w outfilmie? - 3-letni epizod gejowski, a właściwie biseksualny.
Ale naprawdę wart o !

Ja się dopytuję: 📢 czemu brak lektora📣???
W telewizjiach 📺 czytają po polsku...📜!!!
A film... Jak to u Almodóvara: majstersztyk.🤗

I cóż tu komentować.Rozkosz dla oczu i uczta dla ducha.W kontekscie innych filmów prezentowanych na tym portalu zachwyca kreacja Penelopy Cruz.Matka ,prosta wieśniaczka jakże się różni od wyzwolonych matek-idiotek w amerykańskich produkcjach.No i to spotkanie byłych kochanków.Nie ma histerycznych pretensji i oblewania się pomyjami....Gorąco polecam choć myśle ,że każdy miłośnik Almodovara widział już ten film wcześniej.

Jestem zauroczony, Almodowar kolejny raz potwierdza swoją klasę a Antonio Banderas i Penelope Cruz w pełni dotrzymują kroku.
Dziękuje za piękny film!!!!!!.

Piękny i wzruszający film, do tego znakomicie zagrany. I taki malowniczy, filmowy i niezwykły... Brawo!!!

Wspaniały ! I nic dziwnego, ze urodziwy malarz itkwił w pamięci bohatera. Tez bym zemdlał!
Bosko!