Zakochana Anaïs /
Les Amours d’Anaïs

Zakochana Anaïs /
Les Amours d’Anaïs

Ocena: 3.4 / 5 (24 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   pełna życia i energii historia miłości
  •   jeden z najciekawszych młodych głosów we francuskim kinie
  •   trudne relacje i nowe związki

Opis

Anaïs to jeden wielki chaos. Przemierzająca ulice Paryża na rowerze, zawsze spóźniona, roztargniona, niedyskretna. Nawet jeśli nie ma grosza przy duszy, trudno odmówić jej w tym wszystkim uroku. Młoda kobieta zdaje sobie sprawę, że za zakrętem czają się ogromne zmiany w jej życiu.  Związek z Raoulem należy już do przeszłości, przed nią z kolei konieczność zmierzenia się z powracającą chorobą matki.

Jakby mało było komplikacji, bohaterka, nie zastanawiając się nad konsekwencjami, wdaje się w romans z żonatym mężczyzną. Szybko okazuje się jednak, że osobą, do której najbardziej chce się zbliżyć, wcale nie jest Daniel, a jego intrygująca partnerka – Émilie. Chwilowe zaślepienie czy głębsza fascynacja? Względne bezpieczeństwo, a może podjęcie ryzyka? Na te pytania pełna zapału, ale i uroczej lekkomyślności Anaïs będzie musiała znaleźć odpowiedzi.  

Pełnometrażowy debiut francuskiej reżyserki Charline Bourgeois-Tacquet pełen jest świeżej, młodzieńczej energii. Ta zmysłowa, pięknie sfotografowana historia to opowieść o poszukiwaniu tożsamości, odkrywaniu siebie i pokonywaniu własnych ograniczeń. Konfrontację młodości z doświadczeniem uosabiają świetne role Anaïs Demoustier oraz Valerii Bruni Tedeschi.     

Aktorski popis Anaïs Demoustier, która rozświetla ekran swą nieskończoną energią i promiennym urokiem. (…) Elegancki debiut Charline Bourgeois-Tacquet rozciąga się między światami Erika Rohmera, Grety Gerwig czy Agnes Jaoui.  Screen  

Debiut Charline Bourgeois-Tacquet to pełna dynamiki odświeżająca i zabawna komedia obyczajowa.  

Subtelny i dokładny portret kobiety oraz jej pragnień. Les Inrocks

Reżyserka utrzymuje przez cały film tajemniczą energię. ICS Film 

Obrazki

Komentarze

Całkiem sympatyczny film a bohaterka nieźle zakręcona. Francuskie kino ma swój klimat a bohaterowie są wyraziści.