TRANS & GENDER DIVERSE SHORTS /
TRANS & GENDER DIVERSE SHORTS

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

TRANS & GENDER DIVERSE SHORTS /
TRANS & GENDER DIVERSE SHORTS

Ocena: 4.1 / 5 (18 głosów)

Opis

God's Daughter Dances

Transpłciowa tancerka o imieniu Shin-mi zostaje wezwana do stawienia się przed komisją wojskową w celu przejścia obowiązkowej kwalifikacji. Dziewczyna udaje się tam w pełnej gotowości do walki… o swoją tożsamość.

Venture Out

Venture Out to organizacja non-profit, która organizuje outdoorowe wyprawy dla społeczności LGBT. Założyciel i uczestnicy projektu dzielą się swoimi historiami na temat terapeutycznej mocy natury i przynależności.

Sole Mio

Odkąd jego ojciec wyjechał do Nicei, Daniel usiłuje samodzielnie prowadzić rodzinną firmę grzewczą. Wraca do Lille na jedną noc, by nazajutrz poddać się planowanej od dawna korekcie płci, po której stanie się wreszcie Lisą.

Jednorożec (Unicorn)

Zabawny i zarazem refleksyjny portret Kim Lee, ikony sceny Drag Queen w Polsce. Opowieść o człowieku, który zachwycał swoją nietuzinkową osobowością, charyzmą i błyskotliwym dowcipem. Publiczność go kochała, a on chciał być dla nich – jak sam to określał – przybyszem z innej planety, jednorożcem. Film jest luźną impresją na temat jego osoby, wycinkiem z jego życia, swoistym hołdem dla Kim Lee. Widzimy go w garderobie, gdzie pokazuje nam niezliczone kreacje, na scenie, na próbach, na ulicy. Przyglądamy się archiwalnym nagraniom z osiemnastoletniej kariery i poznajemy tajniki transformacyjnej mocy dragu.

Komentarze

Ładnie nakręcony pierwszy film God's Daughter Dances, a także warto posłuchać szczerego i ciepłego wywiadu z Kim Lee, oraz po prostu ją zobaczyć w tych swoich metamorfozach i kreacjach. Widziałem ją kilka razy w klubach, na scenie i bardzo mi przykro, że odeszła. W kinie po filmie była jeszcze zapowiedź pożegnalnego show w rocznicę jej śmierci.

Zobacz także