Szalone noce z Emily /
Wild Nights with Emily

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Szalone noce z Emily /
Wild Nights with Emily

Ocena: 3.8 / 5 (57 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   historia genialnej poetki
  •   znakomita rola Molly Shannon
  •   niezwykłe połączenie komedii z poezją

Opis

Komedia biograficzna o twórczości jednej z najwybitniejszych amerykańskich poetek Emily Dickinson i o jej miłości do Susan Gilbert.

Nazywana pustelnicą z Amherst, Emily Dickinson wcale nie wiodła życia w odosobnieniu. Od najmłodszych lat przyjaźniła się z Susan Gilbert, z którą później połączył ją gorący romans, wystawiony potem na próbę przez małżeństwo Susan z bratem Emily. Ukrywając swoje uczucia, Emily musiała jednocześnie zmagać się z uprzedzeniami zdominowanego przez mężczyzn środowiska poetów i wydawców, którzy nie chcieli publikować jej wierszy ze względu na ich nowatorskość i fakt, że ich autorka była kobietą.

Film prezentowany był między innymi na Festiwalu SXSW i na American Film Festival.

Obrazki

Komentarze

Musicie przełknąć te słowa,
ale ten film dobrze skomentować może tylko IGOR3,
bo tylko on jest poezją, reszta to proza.

To przerażające, jak łatwo można zakłamać historię i przerobić czyjąś twórczość dla swojej ideologii... Całe szczęście istnieją osoby, które mają odwagę, siłę i umiejętności, by odkłamać mity. Film pokazuje powszechną niestety praktykę... Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto choć trochę interesuje się kulturą.

Osobiście dla mnie średni film. Historia miłości dwóch kobiet.Od wczesnej młodości do dojrzałości.Długi okres czasu.I tak były w dobrej sytuacji,bo mieszkały obok siebie i mogły spotykać się kiedy chciały.

Zabawny, inteligentny i dający sporo do myślenia. Postać Emily Dickinson nie była mi wcześniej znana ale po tym filmie mam wielką ochotę zapoznać się z jej twórczością.