Sebastian /
Sebastiane

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Sebastian /
Sebastiane

Ocena: 2.8 / 5 (133 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   klasyk kina LGBT+
  •   homoerotyczny portret życia św. Sebastiana
  •   piękni, młodzi mężczyźni

Opis

Queerowa interpretacja życia i śmierci Św. Sebastiana autorstwa legendy kina LGBT+, Dereka Jarmana.

Rok 303. Chrześcijanie zostają uznani za sprawców pożarów w cesarskich pałacach. Kiedy Sebastian próbuje obronić oskarżonego o współudział w podpaleniach chłopca, rozwścieczony Dioklecjan skazuje go na zesłanie do obozu wojskowego. Tam zakochuje się w nim dowódca oddziału, ale Sebastian kocha Chrystusa i tylko Jemu się oddaje.

Film brał udział w Konkursie Głównym MFF w Locarno.

Obrazki

Komentarze

Hm, jako komentarza użyję małej parafrazy - "nic się nie dzieje, dialogi słabe, zero akcji, nuda, aż chce się odejść od monitora; i co robię... odchodzę". Nie wytrzymałem do końca. A tak na marginesie, pozdrowienia dla fanów Rejsu...

Czemu tu pojawiaja sie stare filmy ??Jako jedyny w Polsce ,branzowy legalny portal LGBT gdzie mozna obejrzec filmy ; na outfilm :-( bardzo sie popsuł.Coraz rzadziej tu zagladam ,bo wiem ze i tak w ,,NOWOSCIACH,, będą filmy z lat 60",70" ,gdzie moge obejrzec za darmo .

No jakby ktoś czytał w moich myślach. Na Outfilmie nie obejrzałem nic ponad miesiąc bo nie ma co :(
Wracają filmy które już tu były jako premiery. Już raz zawiesiłem abonament na 2 lata aby mieć co obejrzeć i znowu o tym myślę.

może podpadnę tu paru osobom, ale uważam że Derek Jarman to jest poniekąd ikona kina LGBT i należy jego filmy pokazać - inna kwestia jest to czy dany film się podoba lub nie. Odnośnie starszych filmów to chciałbym właśnie zobaczyć coś starszego - tego legalnie nie zobaczę nigdzie. Chociaż aby nie było nieporozumień - chciałbym aby były nowości na Outfilm

Często czytam komentarze i ... ile oglądających, tyle gustów i oczekiwań. Moim zdaniem portal powinien mieć zróżnicowaną ofertę. Lubie pooglądać i coś lekkiego i coś ambitniejszego. Zależnie od dnia, nastroju, itp. Dobrze, że pojawiły się też starsze filmy. Chociaż mnie brakuje czasem nowych, kilkumiesięcznych, a nie kilkuletnich filmów.

"Sebastiana" zobaczyłem po raz pierwszy w małym kinie studyjnym w Paryżu w latach 80-tych, kiedy udało mi się po raz pierwszy wyjechać na Zachód. Film prawdziwe cudo, perełka i rozkosz dla oczu. Po nim Jarman stał się jednym z tych twórców co towarzyszyli mi przez moje życie kinomana. Widziałem (i mam) wszystkie jego filmy. Pamiętam też jego wizytę w Polsce. Cieszę się, że wreszcie klasyka zawitała do Outfilmu. Nie samymi nowościami człowiek żyje a prawdziwe dobre kino się obroni. Pomijam milczeniem wpisy niezadowolonych - cóż, może trochę edukacji może im się przydać, z biegiem czasu może polubią lepsze kino. Jeszcze raz - dzięki za "Sebastiana", Geneta i klasykę.

Mówiąc szczerze nie warto. Próbowałem podejść do filmu z otwartą głową na eksperyment, ale to nie pomogło. Nie wiem czy odtwórca roli Sebastiana miał przed tą rolą jakiś udar, ale wypowiada swoje kwestie wlasnie jak ktoś z tego typu problemami. Gra reszty aktorów też wyjątkowo słaba. Znam wiele filmów eksperymentalnych, a ten jest po prostu słaby. Rozumiem co chcial powiedzieć ten film, ale wykonanie jest skandalicznie mierne.
Dla tych co szukają jakiejś podniety: zobaczycie kilka ładnych tyłków, ze dwa razy wzwód, ale jest to wszystko tak słabo zrobione, że czułem się jak kastrat. Więc nawet dla obrazków nie warto.

Film miał ambicje zostać dziełem historyczno-erotycznym i chęć ukazania możliwych rzymskich zwyczajów homoseksualnych. Nie wierzyłbym mu za grosz, że przedstawia prawdę historyczną. Przedstawia raczej wizje twórców. Brak happy endu miał zapewne dodać powagi przesłaniu historycznemu. Ze zwyczajów mamy zabawy chłopców na plaży. Chociaż chłopcy są ładni, to musisz się wczuć w klimat, żeby poczuć przyjemność.