Proud: 2013 /
Fiertés: 2013

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Proud: 2013 /
Fiertés: 2013

Ocena: 4.5 / 5 (273 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   ostatnia część nowego miniserialu
  •   poruszająca historia trzech pokoleń tej samej rodziny
  •   pokazuje najważniejsze dla LGBT przemiany polityczne i społeczne

Opis

PROUD to francuski miniserial, którego akcja toczy się w 1981, 1999 i 2013 roku. Rozgrywająca się na przestrzeni ostatnich czterech dekad opowieść, pokazuje trudną i długą walkę o prawa osób homoseksualnych z perspektywy Victora i jego bliskich. Tłem ich osobistych historii są kluczowe dla całej społeczności LGBT przemiany polityczne i obyczajowe. Od pierwszej paryskiej Parady, przez wprowadzenie związków partnerskich, aż po zalegalizowanie małżeństw w 2013 - każde z tych wydarzeń ma ogromny wpływ na trzy pokolenia tej samej rodziny.

Trzecia i ostatnia część miniserialu osadzona jest w 2013 roku, kiedy to we Francji zalegalizowano małżeństwa jednopłciowe. Mimo wprowadzonego prawa, osoby LGBT wciąż muszą borykać się z uprzedzeniami, choćby związanymi ze wspólnym wychowywaniem dzieci.

Victor jest pochłonięty pracą i ma niewiele czasu dla swojego syna Diego, który chodzi już do liceum. W roli rodzica lepiej sprawdza się Serge, z którym znów jest w związku. Pewnego dnia mężczyźni zostają wezwani do szkoły z powodu bójki, w której Diego pobił swojego kolegę.

Obrazki

Komentarze

Ogląda się ze wzruszeniem choć wiadomo,że w życiu otoczenie jest bardziej podłe i zawzięte - a i wszyscy geje nie są tacy szlachetni i kryształowi.Ale pomarzyć zawsze można,że mogą być takie happy endings

żałuję, że to już koniec serialu... Jest naprawdę świetny, ale niestety w życiu happy end zdarza się zdecydowanie rzadziej. POLECAM

Ah Wzruszylem się wiele …

Ah
Wzruszylem się wiele ...
Przypadek bardzo ksiazkowy I taki jakbyśmy wszyscy chcieli

Poszatkowana historia opowiedziana w maksymalnie skrótowy, oschły i zimny sposób. Sztuczne postaci i fatalne aktorstwo na poziomie filmów, które kiedyś TVP puszczała we środy w cyklu "Okruchy życia". Do tego okropnie pretensjonalne dialogi i mocno kulejący scenariusz. Mógłby to być naprawdę fajny miniserial, gdyby jego twórcy rozwinęli opowiadaną historię i nadali jakiś rys przedstawianym postaciom. A tak wyszło z tego tandetne filmidło.

Piękny film o dojrzałym związku i adopcji wśród osób LGBT. Gorąco polecam 9/10

Perd...lenie , zwróćcie do diaska swoją godną pożałowania uwagę ,wielcy krytycy filmowi ,że w tak skrótowy sposób objęto 3 dekady , nie każdy ma czas i chęć oglądania tasiemców , o egzaltowanych i metaforycznych dialogach . Trylogia konkretna ,zawierająca maximum tego ,co powinno się znaleźć w tym paradokumentalnym ,wręcz - nazwijmy to fresku . TAK, NALEŻY PATRZEĆ I SPORO OGLĄDAĆ (się też za siebie,choć przede wszystkim przed siebie , w przyszłość ), PODEJMOWAĆ TRUDNE ,nie zawsze słuszne decyzje ,,,, ale cokolwiek robić ,żeby nie żałować , gdy będzie już czas {na nic}

Pierwszy serial/film LGBT ktory mnie naprawdę wciągnął, nie nudzi,dobra gra aktorow i pomysł... samo życie..

Może i temat dobry, ale źle sfilmowany. Zbyt płytki, zbyt ogólny, za szybki. Sens podejmowanego tematu małżeństw jednopłciowych gdzieś się rozmył. Pięknie za to było słuchać języka francuskiego.