Proud: 1999 /
Fiertés: 1999

Dostępny od 26 sierpnia

Proud: 1999 /
Fiertés: 1999

Ocena: 0 / 5 (brak głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   druga część nowego miniserialu
  •   poruszająca historia trzech pokoleń tej samej rodziny
  •   pokazuje najważniejsze dla LGBT przemiany polityczne i społeczne

Opis

PROUD to francuski miniserial, którego akcja toczy się w 1981, 1999 i 2013 roku. Rozgrywająca się na przestrzeni ostatnich czterech dekad opowieść, pokazuje trudną i długą walkę o prawa osób homoseksualnych z perspektywy Victora i jego bliskich. Tłem ich osobistych historii są kluczowe dla całej społeczności LGBT przemiany polityczne i obyczajowe. Od pierwszej paryskiej Parady, przez wprowadzenie związków partnerskich, aż po zalegalizowanie małżeństw w 2013 - każde z tych wydarzeń ma ogromny wpływ na trzy pokolenia tej samej rodziny. 

Druga część historii Victora i jego bliskich przypada na rok 1999, w którym wprowadzono we Francji Pacte civil de solidarité - Obywatelską Umowę Solidarności​, a więc rejestrowany związek partnerski​​​​​. To rozwiązanie zapewniło parom homoseksualnym podstawowe prawa, które przysługują heteroseksualnym małżonkom. Adopcja dzieci przez takie pary była wtedy jednak niemożliwa. 

Victor pracuje jako architekt, a Serge jest działaczem organizacji LGBT. Od wielu lat żyją w stabilnym związku, ale powoli zaczynają pragnąć czegoś innego. Nieoczekiwanie, Victor spotyka na budowie Selima, który ma dziś żonę i dzieci. Między mężczyznami budzą się uczucia sprzed lat.

Obrazki

Komentarze