Próba miłości /
L'Épreuve d'Amour

Próba miłości /
L'Épreuve d'Amour

Ocena: 4.4 / 5 (84 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   realistyczna, życiowa historia
  •   walka o akceptację
  •   litera T z LGBT

Opis

Paul i Marielle są małżeństwem już prawie 20 lat. Mieszkają w niewielkim mieście i wspólnie wychowują dwoje nastoletnich dzieci. Mężczyzna ukrywa jednak przed rodziną swoją prawdziwą, kobiecą naturę. Gdy jego transseksualność przypadkiem wyjdzie na jaw, ich wspólne życie stanie pod znakiem zapytania.

Próba miłości to poruszający dramat, który przełamuje tabu dotyczące transseksualności. Opowiada historię zwykłej, niemal modelowej rodziny, która musi się zmierzyć z ogromnym wyzwaniem. Prawda na temat Paula, męża i ojca dorastających dzieci, wzbudzi w jego najbliższych gniew i niezrozumienie, a łączące ich uczucia zostaną wystawione na wielką próbę.

W głównej roli wystąpił znany francuski komik, Fred Testot - „Dla tych, którzy mnie znają, ten film to podwójny szok. To rola zupełnie odbiegająca od mojego emplois, ale bardzo chciałem spróbować. Jeśli ten film może uratować życie chociaż jednej osoby, można powiedzieć, że było warto.”

 

 

Zdjęcia

Komentarze

Bardzo do bry film o…

Bardzo dobry film o akceptacji siebie i innych i o transofobi w społeczeństwie

Film po prostu ŚWIETNY. Porusza bardzo trudny i złożony temat. Chciałbym wierzyć, że są takie żony. Ale, że w liberalnej Francji taka zaściankowość...

Takie wspanialomyślne,tolerancyjne i postępowe żony i rodziny to tylko na OUTFILMIE

Nuda! Przewidywalny, niespecjalnie dobrze zagrany i kiepsko zrealizowany film telewizyjny. Naprawde zaskakuje mnie tak wysoka ocena widzow outfilmu. Polecam obejrzec ' The New Girlfriend' Ozona zeby zobaczyc co to prawdziwe kino.

Francja, Stany czy Polska... co za różnica? Wszędzie mieszkają tacy sami ludzie, dokładnie tacy sami. Są więc i wybitni, są myślący, są ładni i brzydcy, wysocy i niscy, są lwy i owce. Mało istotny jest kraj, z którego pochodzą. Najważniejsze jest to, jakimi są ludźmi. Dlatego właśnie film jest szczególnie warty polecenia, choć jest bardzo trudny. Tak samo trudny, jak jest każdy z nas.