Pełnia życia /
Alive and Kicking

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Pełnia życia /
Alive and Kicking

Ocena: 4.2 / 5 (47 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   klasyk kina LGBT
  •   jeden z najlepszych filmów poruszających problem AIDS
  •   pełnokrwiści, fantastycznie zagrani bohaterowie

Opis

Niezwykle zdolny tancerz dowiaduje się, że jest zakażony wirusem HIV. Jego rozwijająca się kariera staje pod znakiem zapytania. Nadzieję pomaga mu odzyskać kochanek, który staje się też jego najbliższym przyjacielem.

Pełnia życia jest jednym z najlepszych filmów w historii kina LGBT. Autorem scenariusza jest Martin Sherman, amerykański dramaturg najbardziej znany z nominowanej do Nagrody Pulitzera sztuki Bent, której ekranizacja z Clive'em Owenem pt. PIĘTNO dostępna jest również na outfilmie. Ten nieco zapomniany już klasyk w poruszający, błyskotliwy, a przy tym zabawny sposób mówi o pasji i woli walki. Pokazuje, że można odnaleźć ją w sobie nawet w obliczu ciężkiej choroby. To także historia o miłości i przyjaźni, na które nigdy nie jest za późno i które mogą stać się prawdziwym lekarstwem. 

Obrazki

Komentarze

Bardzo dobry film piękny klasyk .Gdybyście nie wy ten klasyk by nie trafił do polski .Myślę ze to chyba była dzisiaj ogólnie polska premiera tego filmu. Chce aby było więcej dobrych klasyków na outfilm .Ponieważ to teren jeszcze nie zbadany przez polskiego widza.

Poruszający film z nadzieją.
Zachwycający taniec na koniec.
Więcej tak dobrych "staroci" poproszę.

Polecam, nawet jak z początku wyda się nudny :-)

Przyznam, że dla mnie film się trochę ciężko rozkręcał. Główny bohater na początku był dla mnie po prostu wkurzający. Myślę, że jest to też kwestia stylistyki wczesnych lat 90tych. Ale mimo to oglądałem dalej, bo nie było aż tak źle. I warto było, bo film się rozkręca, osiągając bardzo dobre tempo i poziom. Końcówka jest piękna i poruszająca, polecam. I nawet głównego bohatera można jakoś polubić, bo trzeba czasu by go zrozumieć - tyle czasu, ile trwa film :-)

Miała być komedia, został tylko romans, ale i tak to piękny film, klasyk kina.
Polecam

Wspanialy film...

Cudownie, że można tutaj zobaczyć ten film. Wspominałem go przez całe lata... Komedia to nie jest co prawda, dramat bardziej, ale tej film dobrze mi robi. Serdecznie polecam:-)

Mnie również się ten film podobał, niebanalna para między dwoma bohaterami. Bardzo życiowe między nimi relacje były. Jak to w związkach męsko-męskich. Bohater powoli dojrzewał w tym związku z terapeutą. Myślę, że oboje czegoś się nauczyli poprzez to, co niosło ich życie w pracy, ale też w byciu razem. Bardzo Dziękuję :)

Film piękny, wzruszający, świetnie zagrany, pełen znakomitej muzyki. Warto obejrzeć.

Zobacz także