Oczy szeroko otwarte /

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Oczy szeroko otwarte /

Ocena: 4.3 / 5 (126 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Religia czy pożądanie? Niebanalne przedstawienie konfliktu wewnętrzenego.
  •   Kino na najwyższym poziomie! Rewelacyjna gra aktorska.
  •   Film wyświetlany w polskich kinach, gdzie został bardzo dobrze przyjęty.

Opis

Wyjątkowy izraelski film o przekraczaniu tabu zakazanej miłości.

Autentyczny, nieoceniający, ale ukazujący siłę namiętności w kontekście religijnych zakazów.

Aaron, szanowany czterdziestoparoletni członek żydowskiej gminy, wiedzie spokojne i poukładane życie w ortodoksyjnej dzielnicy Jerozolimy.

Wraz z żoną Rivką oraz czwórką dzieci mieszka nieopodal koszernego sklepu mięsnego, który sam prowadzi. Praca wypełnia mu niemal całe życie. Czas wolny spędza na modlitwie lub z rodziną.

Utartą i rutynową codzienność przerywa Ezri - dziewiętnastoletni student, który nieoczekiwanie odwiedza sklep Arona. Ten postanawia go zatrudnić i otoczyć ciepłem oraz przyjacielską opieką. Jednak z czasem to pozornie ojcowskie uczucie przeradza się w żarliwą namiętność i pożądanie, od którego nie sposób wręcz uciec.

Obrazki

Komentarze

mistrzostwo świata!!!

genialny film! bardzo pasuje do naszych realiów, bo wielu gejów-katolików też tak ma...

Powaliło mnie, bardzo dobry film.

Byłem martwy, a teraz wiem, że żyję, znamienne słowa jednego z głównych bohaterów. Życie w prawdzie, ale przeciw wierze dwa żywioły nie do pogodzenia.
Polecam niezdecydowanym, naprawde warto.

Oczy szeroko otwarte

Ja wszystko rozumie, ale ten facet sporo już przeżył z ta kobieta i mają kilkoro dzieci wiec uważam że według mnie nie jest gejem tylko bi. Trzeba się określić w życiu tzn nie da się mieć wszystkiego żony dzieci i kochanka na zawołanie hi hi. Jeśli doszedł do wniosku że przy żonie i dzieciach jest martwy a przy kochanku żywy no to trzeba się rozwieść a nie męczyć biedną kobietę i narażać na stres.

Świetny

Naprawdę dobry film, majstersztyk. Świetnie się ogląda, ponadczasowy, tylko co z tą końcówką? Może jestem zbyt prosty, ale nie zawsze mam ochotę na takie niedopowiedzenia.

Niestety dla mnie ten film to jeden wielki niewykorzystany potencjał. W trakcie seansu nie potrafiłam ani polubic bohaterów, ani wgłębic się w opowiadaną historię, która w gruncie rzeczy jest bardzo prosta i nadawałaby się raczej na krótkometrażówkę.

Wiara potrzebna człowiekowi ale w tym filmie to wynaturzenie,wolę być niewierzącym niż niewolnikiem takiego życia.

Zobacz także